🍪 Można ciasteczko?

Ta strona chce wykorzystywać pliki cookie do analizowania ruchu oraz mierzenia skuteczności i personalizacji reklam zgodnie z polityką prywatności. Zgadzasz się?

PORADNIKI

28 min. czytania

Kreatory stron WWW — ranking TOP 3 2024, poradnik i porównanie

Kreatory stron www

Fot. Storyset / MM

Tworzenie stron internetowych za pomocą kreatorów zyskuje na popularności. To łatwy i stosunkowo tani sposób na zbudowanie własnego miejsca w sieci. Możliwe jest w ten sposób wykreowanie strony, e-sklepu, portfolio, CV, bloga czy innego serwisu. Przekonajmy się więc, jak wygląda ranking kreatorów stron WWW. Które są najlepsze, najwygodniejsze i mają najkorzystniejsze warunki użytkowania?

Spis treści
Strona WWW

Przy tworzeniu stron internetowych trzeba skupić się na wielu istotnych kwestiach. Ważna jest zarówno budowa serwisu, jak i wypełnienie go treścią w odpowiedni sposób. Nie możesz zaniedbać aspektów SEO, funkcjonalnych rozwiązań czy nowoczesnych opcji. Wszystko to sprawia, że proces tworzenia stron WWW jest skomplikowany i czasochłonny. W tradycyjnej wersji wymaga od Ciebie szeregu specjalnych umiejętności.

Nie umiesz programować i kodować, a projektowanie graficzne nie jest Ci bliskie? Właśnie w takich sytuacjach pomóc Ci może polski kreator stron internetowych. Oferuje on tworzenie stron WWW w intuicyjny i nieskomplikowany sposób. Zależnie od serwisu, powinien proponować gotowe szablony. Najczęściej możesz je dowolnie edytować i zmieniać. Większość kreatorów działa w trybie modułowym. Dzięki temu stronę internetową stworzysz tylko dzięki edycji i przesuwaniu elementów. Aby jednak udało się to bez problemu, musisz wybrać najlepszy kreator stron. Na rynku dostępne jest wiele różnorodnych rozwiązań. Przygotowaliśmy więc zestawienie najlepszych serwisów, których działanie Cię nie rozczaruje.

Szukasz kreatora stron WWW i nie masz czasu czytać?

TOP 3 najlepsze kreatory stron internetowych

Czerwiec 2024

Który kreator stron najlepszy? Jaki wybrać? Poniżej zestawienie najlepszych propozycji.

Kreator stron WWW – co to?

W kreatorze stron WWW możesz w modułowym trybie budować własną stronę WWW. Często jest to całkowicie darmowe lub kosztuje stosunkowo niewielkie pieniądze. Bezpłatnie udostępniane mogą być dla Ciebie rozmaite szablony stron internetowych. Z ich pomocą (zależnie od oferty) możliwe jest stworzenie od podstaw strony internetowej w stylu:

 • bloga,
 • CV,
 • portfolio,
 • strony wizytówkowej,
 • strony firmowej,
 • strony prywatnej,
 • sklepu internetowego,
 • portalu,
 • systemu rezerwacyjnego,
 • i wielu innych.

Najczęściej bez najmniejszego problemu stworzysz witrynę w pełni responsywną. Oznacza to, że gotowe szablony dostosowują się do różnych wielkości ekranów. Twoje strony będą więc dobrze wyglądać np. na:

 • laptopie,
 • komputerze stacjonarnym,
 • urządzeniach mobilnych (np. tablecie czy smartfonie).

Cechą dobrego kreatora jest to, że witryny można tworzyć przy użyciu intuicyjnych funkcji. Zwykle opierają się na wariancie „przeciągnij i upuść”. Pozwala on na Tworzenie własnej strony internetowej bez kodowania. Wystarczy tylko, że w danym szablonie „chwycisz” dany element. Następnie, przy pomocy myszki, przenosisz go w inne miejsce i „upuszczasz”. W ten sposób wygląd strony błyskawicznie edytujesz, zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Na rynku dostępne są dwa główne typy serwisów umożliwiających tworzenie witryn WWW:

 1. kreator stron WWW online,
 2. kreatory stron internetowych offline.

Działają one na różnych zasadach. Stworzone są zresztą także z myślą o innych typach użytkowników. Zastanów się, który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Pomogą Ci w tym poniższe opisy i charakterystyka możliwości obu rozwiązań.

Kreator stron internetowych online

Kreator stron WWW online daje Ci możliwość budowy w przeglądarce internetowej. To doskonałe rozwiązanie dla początkujących użytkowników. Nie musisz umieć kodować, programować i posiadać zaawansowanej wiedzy o działaniu witryn. Najczęściej w jednym miejscu możesz od razu:

 • otrzymać hosting (darmowy hosting lub stosunkowo tani hosting);
 • wybrać, edytować i dostosować szablon strony;
 • skorzystać z rejestracji własnej domeny, przeniesienia już istniejącej lub użycia opcji darmowej;
 • otrzymać darmowy certyfikat SSL;
 • założyć własną skrzynkę e-mail;
 • dostosować swoją witrynę internetową pod względem SEO, by pojawiała się możliwie wysoko w wyszukiwarkach internetowych.

Ten sposób tworzenia witryn internetowych jest elastyczny i wygodny. Umożliwia zbudowanie własnego miejsca w sieci w ciągu zaledwie kilku godzin. Nie musisz do tego instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Nie jest Ci potrzebny nawet zaawansowany sprzęt. Najważniejsze jest jedynie stabilne łącze internetowe. Budowana strona WWW może być wyposażona we wszystkie niezbędne funkcjonalności. Połączysz ją z mediami społecznościowymi, dodasz rozmaite wtyczki i narzędzia analityczne. Stworzysz też formularz kontaktowy i szereg podstron albo bloga.

Nawet najlepsze kreatory stron WWW online mają jednak wady. Przede wszystkim korzystanie z nich wymaga założenia konta w serwisie. Często też budowa witryny jest darmowa, ale za funkcje dodatkowe musisz już płacić. Jeśli wybierzesz opcję bezpłatną, to na Twojej stronie mogą wyświetlać się reklamy. Nie wszystkie kreatory też oferują kompleksowe rozwiązania. Czasem o dodatkowe wtyczki czy więcej skrzynek pocztowych trzeba zadbać samodzielnie.

Kreator stron internetowych offline

Co decyduje o wyborze kreatora stron WWW działającego offline? W tym przypadku proces edycji strony nie wymaga połączenia z internetem. To gwarancja całkowitego bezpieczeństwa. Ten aspekt bywa ważny np. przy dużych projektach komercyjnych. Wiele programów jest też w pełni darmowych. Jednocześnie dają one większą swobodę niż kreatory online, oparte na gotowych szablonach. W tym przypadku tworzeniu strony internetowej nic nie przeszkadza. Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz puścić wodzę fantazji i nic nie stanie Ci na przeszkodzie.

Praca nad profesjonalną stronę internetową w trybie offline jednak też ma swoje wady. To rozwiązanie dla użytkowników bardziej doświadczonych. Lepiej poradzą sobie z nim osoby obeznane w nowych technologiach. Wymaga samodzielnego zainstalowania oprogramowania i jego aktualizowania. Dodatkowo musisz zadbać o np.:

 • hosting,
 • domenę,
 • skrzynki pocztowe,
 • zaplecze SEO.

Strony i sklepy internetowe budowane w ten sposób są bardziej zindywidualizowane. Praca nad nimi jednak wymaga posiadania dość dobrego sprzętu komputerowego. Sam twórca zdany jest też na siebie. Wynika to z ograniczonego supportu, który mógłby ingerować w projekt. Nie ma tu też wygodnego panelu czy konta użytkownika, jak w rozwiązaniu online.

Najważniejsze cechy dobrego kreatora stron internetowych

Będziesz zajmować się tworzeniem strony WWW po raz pierwszy? A może zależy Ci na czasie? W takich przypadkach wygodniejszy będzie dla Ciebie kreator online. Łatwiej nauczysz się jego obsługi i szybciej stworzysz własne miejsce w sieci. Ważne jednak, aby wybrać serwis doskonały, który Cię nie rozczaruje.

Na rynku dostępnych jest wiele witryn oferujących kompleksowe usługi. Pytanie tylko, jak wybrać najlepszy kreator WWW? Musi pozwolić Ci na swobodne dodawanie wszystkich opcji, których potrzebujesz. Strona powinna też mieć szansę na pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Do tego przyda się rozbudowana sekcja SEO i responsywność. Nie bez znaczenia są też usługi dodatkowe. Mowa tu np. o darmowym hostingu, bezpłatnej domenie czy certyfikacie SSL.

Twoja własna strona internetowa musi być perfekcyjna pod każdym względem. Właśnie dlatego skorzystaj z zaawansowanego kreatora stron WWW, który ułatwi Ci pracę. Dokonując wyboru, zwróć szczególną uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Porównanie tych aspektów pozwoli Ci znaleźć i wybrać najlepszą ofertę spośród dostępnych na rynku.

Szybkość działania i łatwość obsługi

Sukces stron i sklepów internetowych w znacznej mierze zależy od szybkości ich działania. W XXI wieku internauci nie chcą długo czekać, aż witryna się załaduje. Oczekuje się bezproblemowego i sprawnego działania. W innym wypadku wielu potencjalnych gości irytuje się i rezygnuje z wejścia. To stwarza zagrożenie, że przejdą do konkurencji, która nie ma podobnych problemów. Taki scenariusz jest bardzo niekorzystny dla Twojej działalności i lepiej do niego nie dopuścić.

Prędkość działania to jednak nie tylko kwestia wygody. Szybkie ładowanie i dobre wyniki Core Web Vitals wpływają też na pozycjonowanie strony. Algorytmy Google chętniej promują strony WWW, które działają prawidłowo. Doceniane jest sprawne działanie, funkcjonalność i brak błędów. Nie bez znaczenia jest też dostosowanie pod kątem urządzeń mobilnych. W każdej wersji Twoja witryna powinna być niezawodna.

Przy budowie strony warto skupić się też na łatwości jej obsługi. Gotowe szablony to zdecydowanie ułatwiają. Są one tworzone tak, by dostosowywać się do nawyków przeciętnych użytkowników. Dzięki temu osoby odwiedzające witrynę mogą z niej korzystać z przyjemnością. Nie muszą np. długo poszukiwać funkcji, które są im potrzebne. W zasięgu wzroku mają też najważniejsze kwestie, na których im zależy. To zadziała na plus strony WWW. Może przyciągnąć do niej jeszcze więcej odbiorców.

Dostępne szablony i funkcjonalne rozwiązania

Wspominaliśmy wcześniej już nieco o szablonach. Czas więc teraz przyjrzeć im się nieco bliżej. Zarówno płatny, jak i darmowy kreator, powinien oferować wiele rozmaitych motywów. Im większy wybór, tym lepiej dla Ciebie. Dlaczego to takie ważne?

Nawet w przypadku darmowej strony internetowej liczy się projekt i wygląd. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Musisz więc wykorzystać tę szansę, by przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. Jeśli kreator ma wiele szablonów, to możesz czerpać z nich inspiracje. To pomocne też w chwili, gdy masz już pewien zamysł. W przypadku dziesiątek propozycji szybciej znajdziesz coś zbliżonego do Twoich potrzeb.

Oczywiście stronę stworzoną na gotowym szablonie zawsze możesz edytować. W ten sposób dostosujesz ją do konkretnej wizji, Twojego stylu, produktu lub brandu marki. Nadal jednak będzie szansa na oparcie się na sprawdzonych projektach. Dobry kreator stron WWW o ich tworzenie prosi profesjonalistów. Możesz więc ufać, że dokładnie wiedzą, co robią.

W tym miejscu warto też podkreślić wartość korzystania z funkcjonalnych rozwiązań. Dobry kreator zaproponuje i podpowie Ci, jakie opcje są obecnie powszechnie stosowane. Dzięki temu Twoje miejsce w sieci będzie nowoczesne i wygodne w obsłudze. Masz też szansę wyprzedzić pod tym względem konkurencję. Wiele firm bowiem nie aktualizuje swoich stron WWW regularnie.

Intuicyjność i łatwość tworzenia stron internetowych

Kolejna kwestia to obsługa kreatora stron internetowych. Nie powinien mieć przesadnie skomplikowanej budowy. Warto, by najważniejsze funkcje były umieszczone w intuicyjnych miejscach. Po raz pierwszy budujesz od podstaw własną stronę? Jeśli tak, to zapewne nie chcesz spędzić wielu godzin na szukaniu potrzebnych Ci opcji.

Kreator stron internetowych powinien umożliwić jak najszybsze stworzenie witryny. Ważne jednak, aby posiadała ona wszystkie potrzebne funkcje. Dobrze więc, jeśli z jego pomocą możesz budować różne typy serwisów. Niewykluczone w końcu, że z czasem postanowisz rozwinąć swoją działalność. Być może uruchomisz sklep online albo założysz bloga? Ich dodanie powinno być możliwe bez kodowania, wydawania pieniędzy i większych problemów.

Zaletą dobrych kreatorów stron jest uniwersalność ich zastosowania. Wyżej wspominaliśmy o układzie podstawowych funkcji, przyjaznym dla niedoświadczonych użytkowników. Dobrze jednak, by witryny posiadały również opcje zaawansowane. Mogą być one nieco ukryte czy domyślnie wyłączone. Ważne jednak, aby były obecne. W przyszłości mogą bowiem Ci się przydać. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa oraz poszerzaniem Twojej wiedzy mogą przyjść Ci do głowy zupełnie nowe projekty.

Responsywność

Obecnie coraz częściej strony internetowe wyświetlane są na urządzeniach mobilnych. Wiele osób żyje w biegu, a po sieci surfuje, będąc w drodze. To sprawia, że responsywny sposób tworzenia stron WWW jest niezwykle istotny. Dzięki niemu witryna dobrze się prezentuje niezależnie od tego, na jakim ekranie jest otwierana.

Nie chodzi jednak tylko o prezencję strony czy sklepu internetowego. Bardzo ważna jest też jego obsługa. Przyciski nie mogą na siebie nachodzić. Funkcjonalności muszą być dostępne i wszystko powinno być wyraźnie widoczne. Wraz ze zmianą rozdzielczości wyświetlania stron WWW nie może dojść do rozmazania napisów czy logo Twojej marki. Dobry kreator stron internetowych zadba o to automatycznie. Dostosowanie odbywa się natychmiast, możesz jednak je nadzorować. Najlepsze kreatory stron WWW pozwalają na podgląd witryn w różnych układach. Dowolnie możesz je też wtedy edytować. To zapewnia Ci całkowitą kontrolę nad własnym miejscem w sieci.

Cena

Niezwykle istotną sprawą podczas procesu budowy stron internetowych są koszta inwestycji. W przypadku startujących projektów czasem nawet przesądzająca to o wyborze. Na rynku najczęściej znaleźć można opcje:

 • w pełni darmowe — zwykle przeznaczone do użytku prywatnego lub hobbystycznego. Nic nie kosztują, ale często nie pozwalają na korzystanie z własnej domeny. Czasem na Twojej stronie widoczne jest też logo kreatora lub jego reklamy. Trudno uznać je za reprezentatywne;
 • darmowe, ale z płatnymi opcjami dodatkowymi — to rozwiązanie warte uwagi. Możesz stworzyć amatorską stronę internetową za darmo, dokładnie tak, jak w opcji powyżej. Dzięki wykupieniu dodatkowych opcji np. usuniesz reklamy czy zarejestrujesz swoją domenę. Zawsze jednak musisz obliczyć, czy Ci się to opłaca. Sprawdź, czy dopłaty są bardziej opłacalne, niż wykupienie pakietu płatnego;
 • płatne (z kompleksową ofertą w przystępnej cenie) — to najwygodniejsze rozwiązanie, jeśli chcesz zainwestować niewielką kwotę w proces tworzenia stron internetowych. Płacąc stosunkowo niską cenę miesięczną, zbudujesz w pełni funkcjonalną witrynę. Oprócz tego dostaniesz też szereg usług dodatkowych, np. darmowy SSL, domenę na rok itp. Często dostępne są różne pakiety. Ich ceny zależą od dostępnych funkcjonalności.
 • płatne (z zaawansowanymi opcjami, dedykowane) — skierowane zwykle dla większych firm lub przedsiębiorstw. Umożliwiają tworzenie skomplikowanych witryn. Kosztują miesięcznie więcej niż inne opcje. W ich ramach jest najwięcej funkcjonalności i opcji dodatkowych. Zwykle są wybierane przez bardziej doświadczonych użytkowników.

Chcąc zbudować własną stronę internetową, określ dokładnie swój budżet. Zastanów się, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać. Dopiero później rozważaj różne możliwości i porównuj oferty. Dobry kreator stron WWW zwykle ma dla klientów kilka opcji cenowych do wyboru. Uzależnione są m.in. od:

 • przestrzeni dyskowej,
 • liczby skrzynek pocztowych,
 • rodzaju hostingu,
 • liczby usług dodatkowych (możliwości zaprojektowania logo, budżetu na marketing itd.),
 • wsparcia technicznego (np. priorytetowa obsługa),
 • opcji skorzystania z darmowej domeny;
 • przepustowości,
 • liczby podstron możliwych do stworzenia,
 • opcji dodania niewielkiego sklepu online,
 • tworzenia strony w języku polskim lub obcym,
 • i wielu innych funkcjonalności.

Decydując się na dany serwis, możesz wybrać pakiet, który będzie dla Ciebie najlepszy. Wiele opcji do wyboru daje Ci szansę na zrównoważenie ceny i dostępnych funkcjonalności. Dzięki temu możesz wykupić opcję o najlepszym stosunku kosztów do możliwości. Z czasem natomiast — jeśli zajdzie taka potrzeba — możesz swój pakiet zmienić.

Zabezpieczenia

Odpowiednia ochrona danych to sprawa, której nie możesz bagatelizować. Zabezpieczone muszą być dane zarówno Twoje, jak i potencjalnych klientów czy użytkowników. Pod lupę musisz więc wziąć kreatory stron internetowych, oferujące darmowe hostingi. Nic za nie nie płacisz, upewnij się jednak, że nie stwarzają potencjalnego zagrożenia. W przypadku ochrony stron WWW ważne są m.in. takie aspekty, jak:

 • certyfikat SSL,
 • podwójne uwierzytelnianie przy logowaniu do konta użytkownika (2FA),
 • odpowiednio zabezpieczone serwery,
 • regularne tworzenie kopii zapasowych i czas ich przechowywania,
 • aktualne oprogramowanie,
 • kontakt z supportem i obsługą techniczną,
 • monitorowanie poprawnego działania strony.

Wybierając kreator stron, dobrze jest stawiać na witryny cieszące się zaufaniem i wiarygodnością. Zawsze czytaj opinie na ich temat oraz poznaj historię ich działalności. W ten sposób dowiesz się, czy korzystanie z nich to bezpieczne rozwiązanie. Tworząc stronę internetową, musisz też myśleć o przyszłości. Taki projekt najczęściej działa co najmniej kilka lat. Wybierz serwis utrzymujący się na rynku od dawna. Masz wtedy większą szansę na to, że za jakiś czas nie spotkają Cię nagłe problemy.

Wsparcie techniczne

Temat tworzenia stron internetowych jest dla Ciebie nowością? Warto, by kreatory stron WWW służyły Ci poradą i pomocą. W końcu nie musisz od początku umieć korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji. Tego typu wsparcie techniczne oraz merytoryczne może być realizowane na kilka sposobów. Dostępne mogą być dla Ciebie takie rozwiązania, jak np.:

 • kontakt w mediach społecznościowych,
 • infolinia,
 • czat na żywo,
 • kontakt mailowy za pomocą formularza kontaktowego lub zwykłej skrzynki,
 • centrum pomocy z przygotowanymi artykułami odpowiadającymi na najczęściej zadawane pytania,
 • czat obsługiwany przy pomocy sztucznej inteligencji, która pomaga znaleźć rozwiązanie Twoich problemów,
 • kompleksowy blog opisujący wszystkie funkcjonalności kreatora stron WWW.

W przypadku treści opisowych zwróć uwagę na to, jak wyjaśniany jest proces tworzenia stron. Dobrze, jeśli artykuły są napisane przystępnym językiem i łatwo je zrozumieć. Powinny być też pełne przykładów i screenów. Dzięki temu szybciej nauczysz się poprawnie obsługiwać kreator. Co za tym idzie — Twoja witryna będzie błyskawicznie gotowa do działania.

Kontakt na żywo z supportem bywa pomocny. Gdy Twoją stronę WWW spotka coś niepokojącego, szybko dostaniesz odpowiedź. Taka pomoc techniczna powinna być jednak obsługiwana w języku, którym się posługujesz. Nie w każdym serwisie dostępny jest język polski. Upewnij się, czy na pewno dasz radę porozumieć się z pomocą techniczną. Istotna jest także szybkość ich działania i profesjonalizm.

Domena oraz hosting

Domena, hosting i kreator to trzy elementy pozwalające na uruchomienie witryny czy sklepu internetowego. Często dostępne są w ramach jednego pakietu, a czasem nawet za darmo. Zawsze jednak upewnij się, na jakich zasadach są przyznawane. Bywa tak, że do dyspozycji użytkownika korzystającego z usługi bezpłatnej lub najtańszej, są:

 • subdomeny, zamiast domeny własnej,
 • hostingi pozwalające tylko na stworzenie podstawowej, prostej strony,
 • rozwiązania niereprezentatywne, zawierające reklamy kreatora,
 • ograniczenia w ilości miejsca, podstron i używanych funkcji.

Nie w każdym kreatorze możesz wgrywać też domeny własne kupione w innych serwisach. Często natomiast taka opcja jest najbardziej opłacalna cenowo. Bezpłatne hostingi z kolei bywają bardzo ograniczone. Mają mało miejsca i są powolne, przez co mogą tylko zaszkodzić Twojej witrynie. Zawsze uważnie zapoznaj się z warunkami najtańszych ofert i oceń, czy na pewno będą dla Ciebie wystarczające. Czasem lepsze może być dopłacenie zaledwie kilku złotych miesięcznie. Tyle wystarczy, by cieszyć się o wiele większymi możliwościami.

Sekcja SEO

Chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie promować Twój produkt, markę lub usługę? Kluczem do sukcesu jest zadbanie o pozycjonowanie witryny. Dzięki niemu Twoje miejsce w sieci będzie wyświetlało się wysoko w wynikach wyszukiwania. W ten sposób przyciągnie do siebie więcej użytkowników. Tych z kolei możesz przekuć w nowych klientów. To prosta droga do zwiększania zysków.

Aby to było możliwe, musisz skupić się na aspektach SEO sklepu internetowego czy witryny. Przy użyciu dobrego kreatora stron WWW nie jest to aż tak trudne. W zależności od serwisu, może on zapewnić Ci:

 • miejsce na meta dane w takim miejscu, żebyś o nich nie zapomniał;
 • narzędzia analityczne wskazujące, co poprawić w treściach pod względem SEO;
 • opisy SEO dla stron, podstron i wpisów;
 • czytelne wskazówki dotyczące używania funkcji wspierających pozycjonowanie;
 • rozwinięte artykuły oraz blogi wyjaśniające, jak działa SEO, pozycjonowanie i widoczność w sieci.

Przy wyborze kreatora warto stawiać na ten, który śledzi zmiany algorytmów Google na bieżąco. Wytyczne regularnie się zmieniają, wpływając na ruch w Twojej witrynie. Z tego powodu warto wybierać serwisy, które umożliwiają szczegółową analitykę witryny. W ten sposób zawsze będziesz mógł skorzystać z edycji strony. Szybko i bez problemu dostosujesz ją do najnowszych wymagań.

Opinie użytkowników

Nawet najlepszy kreator stron WWW może mieć pewne wady. Grunt jednak, aby mocnych stron było więcej i to one przeważały. Pod uwagę musisz wziąć bardzo wiele elementów. Przez to czasem trudno ostateczną decyzję podjąć samemu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po opinie innych użytkowników, dostępne w internecie.

Zwykle są to osoby, które już budowały i edytowały strony za pośrednictwem danego rozwiązania. To sprawia, że prawdopodobnie wiedzą, o czym mówią i jak wszystko działa w praktyce. Przeanalizuj komentarze i najczęściej powtarzające się problemy. Zastanów się, czy są one dla Ciebie istotne i w jakim stopniu. Na koniec porównaj opinie wystawiane w kilku miejscach. Wtedy będziesz mieć pewność, że są prawdziwe, a nie kupione przez serwis lub konkurencję.

Opinie są dodatkowym głosem, który wzmacnia (lub osłabia) wiarygodność kreatora. Im jest ich więcej i są jednolite, tym uznać je możesz za bardziej rzetelne. Dany problem spotyka większą liczbę użytkowników? Niewykluczone, że Ty również będziesz musiał się z nim zmagać. Musisz mieć tego świadomość i się na to przygotować.

Darmowy okres próbny

Jeśli zostało już tylko kreatorów stron WWW, które Ci odpowiadają, przetestuj je w praktyce. Większość witryn ma okresy próbne. Najczęściej są one:

 • w pełni bezpłatne,
 • płatne za pierwszy miesiąc z góry, ale jeśli zrezygnujesz, to pieniądze zostaną Ci zwrócone.

Takie rozwiązania są najczęściej 14- lub 30-dniowe. To wystarczający czas, aby przekonać się, czy dany kreator jest odpowiedni. Test doskonale sprawdzi się, gdy np. będziesz miał dylemat. Zostały Ci już tylko dwie opcje, ale obie są równie dobre? Za darmo przekonaj się, która z nich:

 • jest dla Ciebie wygodniejsza w obsłudze,
 • bardziej podoba Ci się pod względem wizerunkowym,
 • ma odpowiadające Ci szablony.

Ponadto możesz sprawdzić, w którym przypadku support szybciej odpowie na Twoje pytania.

Najlepszy kreator stron WWW – Ranking TOP3

Na rynku jest wiele kreatorów wartych uwagi. Spośród nich wybraliśmy te, które na pewno Cię nie rozczarują. Wszystkie są warte uwagi. Wpisują się w wyżej opisane cechy i pozwolą Ci na stworzenie własnej strony w sieci. Nasz ranking TOP 3 prezentuje ich mocne oraz słabe punkty. Dzięki temu łatwiej Ci będzie podjąć odpowiednią decyzję.

1. WebWave

W WebWave zbudujesz strony internetowe o rozmaitej tematyce, charakterze i budowie. Kreator ten ma cztery pakiety cenowe do wyboru:

 • Free — opcja darmowa. Dobra dla amatorskich i hobbystycznych stron.
 • Starter — najtańszy wariant płatny. Odpowiedni dla nieskomplikowanych witryn, blogów czy stron wizytówkowych i portfolio.
 • Pro — optymalne rozwiązanie dla osób i firm promujących się w sieci. Pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych witryn z wieloma podstronami.
 • Business — wersja najdroższa. Stworzona z myślą o e-biznesach, sklepach internetowych i sprzedaży produktów czy usług w sieci.

Dzięki różnorodności jest doskonały zarówno dla osób prywatnych, jak i amatorów oraz firm. Proces tworzenia stron jest w nim intuicyjny i przyjemny. Opiera się na znanej funkcjonalności „przeciągnij i upuść”. Do wyboru masz blisko 100 szablonów. Zdecydowana większość z nich jest nowoczesna i funkcjonalna.

Zaletą WebWave jest to, że oferuje szereg funkcjonalności i opcji dodatkowych. Do Twojej dyspozycji są m.in.:

 • integracje,
 • animacje,
 • interakcje,
 • pakiet biznesowy, dostosowany do sprzedaży online.

Kreator zapewnia niezbędne opcje SEO dla elementów w witrynie, stron i podstron. Szablony również tworzone są w sposób przyjazny dla pozycjonowania. Wszystkie są w pełni responsywne. Dla wygody użytkownika oddzielono je na typy stron oraz kategorie tematyczne.

Istotną kwestią w przypadku WebWave są aspekty bezpieczeństwa. Twórcy deklarują np. wykonywanie regularnie backupów. Użytkownik ma też dostęp do darmowego certyfikatu SSL. Problemem w tym przypadku jednak jest brak uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). To spore niedopatrzenie. Może być ryzykowne, gdy weźmie się pod uwagę dostępną opcję dodawania karty bankowej do swojego konta. Na korzyść serwisu za to działa 24-godzinny monitoring działania strony. Warte podkreślenia są też aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji. Warto wspomnieć o uptime, czyli bezawaryjnym czasie działania witryny. W WebWave jest on na poziomie 99,97%.

Funkcje dostępne w poszczególnych pakietach w czytelny sposób prezentuje poniższa tabela.

Free Starter Pro Business
Cena na miesiąc 0 zł 24 zł 30 zł 40 zł
Przepustowość 1 GB 2 GB Bez limitu Bez limitu
Pojemność 1 GB 3 GB 10 GB Bez limitu
Liczba podstron Bez limitu 1 Bez limitu Bez limitu
Liczba skrzynek pocztowych we własnej domenie Brak 1 3 Bez limitu
Przestrzeń na pocztę e-mail we własnej domenie Brak 1 GB 3 GB 20 GB
Bezpłatna, własna domena przez rok Nie Tak Tak tak
Reklamy WebWave Tak Nie Nie Nie

2. Wix

Wix jest jednym z najpopularniejszych kreatorów dostępnych na rynku. Z sukcesami działa od wielu lat, bezustannie rozbudowując swoją ofertę. Proponuje zarówno podstawowy plan darmowy, jak i szereg płatnych rozwiązań. Są one podzielone na plany „Strona WWW” oraz „Biznes i eCommerce”. Na życzenie skorzystać też możesz z możliwości ustalenia indywidualnego planu korporacyjnego. W tej ostatniej sytuacji cennik ustalany jest indywidualnie.

W przypadku Planów Wix Premium, „Strona WWW”, każdy pakiet oferuje:

 • własną domenę
 • darmowy certyfikat SSL;
 • obsługę klienta 24/7.

Najdroższy pakiet VIP dodatkowo udostępnia:

 • profesjonalne logo;
 • priorytetową obsługę klienta;
 • pliki logo dla social media.

Pozostałe funkcjonalności zaprezentowane zostały w poniższej tabeli:

Connect Domain Combo Unlimited VIP

Connect Domain Combo Unlimited VIP
Bezpłatna domena przez rok Nie Tak Tak Tak
Usunięcie reklam Wix Nie Tak Tak Tak
Przepustowość 1 GB 2 GB Bez limitu Bez limitu
Pamięć 500 MB 3 GB 10 GB 35 GB
Ilość video w godzinach Brak 30 minut 1 godzina 5 godzin
1200 zł na reklamę Nie Tak Tak Tak
Aplikacja Site Booster bezpłatna przez rok Nie Nie Tak Tak
Aplikacja Visitor Analytics bezpłatna przez rokNIE Nie Nie Tak Tak 

Wszystkie Plany Wix Premium, „Plany Biznes i eCommerce”, gwarantują:

 • bezpieczne płatności online;
 • plany i płatności cykliczne;
 • konta dla klientów;
 • własną domenę bezpłatną przez rok;
 • brak reklam wix;
 • nielimitowaną przepustowość;
 • 1200 zł na reklamę;
 • nielimitowaną ilość produktów;
 • odzyskiwanie niesfinalizowanego zamówienia;
 • sprzedaż na kanałach social media;
 • obsługę klienta 24/7.

Poniższa tabela przestawia szczegóły dotyczące opisywanych pakietów:

Business Basic Business Unlimited Business VIP
Cena na miesiąc 75 zł 112,50 zł 165 zł
Pamięć 20 GB 35 GB 50 GB
Ilość video w godzinach 5 godzin 10 godzin Bez limitu
Spersonalizowane raporty Nie Nie Tak
Subskrypcje Nie Tak Tak
Różne waluty Nie  Tak Tak
Zautomatyzowany podatek od sprzedaży Nie 100 transakcji miesięcznie 500 transakcji miesięcznie
Sprzedaż na różnych platformach Nie Tak Tak
Dropshiping od Modalyst Nie Do 250 produktów Bez limitu
Recenzje produktów z KudoBuzz Nie  1000 recenzji 3000 recenzji
Program lojalnościowy Smile.io Nie Nie tak

Wiele opcji cenowych do wyboru jest ogromną zaletą Wix. Sprawia to, że niemalże każdy znajdzie tam rozwiązanie dla siebie. Warto jednak zwrócić uwagę również na szereg funkcji dodatkowych, oferowanych przez ten kreator. Przez lata stworzył on wiele rozwiązań autorskich. Działają one w pełnej symbiozie z witrynami tworzonymi w ramach tego serwisu. Wymienić wśród nich można m.in.:

 • Akademię X,
 • Wix Marketplace,
 • Wix ADI;
 • Wix Blog;
 • Wix Photography;
 • Wix Restaurants;
 • Wix Events;
 • i wiele innych.

Są one tworzone w taki sposób, by odpowiadać potrzebom twórców z konkretnej branży. To ogromne ułatwienie szczególnie dla początkujących użytkowników. W połączeniu z intuicyjnym kreatorem jest to rozwiązanie bardzo łatwe w obsłudze. Na wyróżnienie zasługuje też około 500 dostępnych szablonów, co jest rekordem na rynku. Wśród wszystkich tych opcji każdy powinien znaleźć dla siebie. Być może nawet znajdziesz projekt doskonały, w którym nic nie będzie trzeba zmieniać.

Wix jest dobrze przygotowany do obsługi użytkowników pod względem zabezpieczeń. Jako jeden z niewielu kreatorów posiada podwójne uwierzytelnianie (2FA). Oferuje również hosting oparty na stabilnych serwerach rozsianych po całym świecie (CDN). Do Twojej dyspozycji są też inne środki bezpieczeństwa, takie jak m.in.:

 • regularnie wykonywane testy hackerskie;
 • automatyczne tworzenie kopii zapasowych,
 • darmowy certyfikat SSL,
 • uptime na poziomie 99,99%.

Na koniec warto wspomnieć o segmencie wsparcia, przygotowanym przez Wix. Do Twojej dyspozycji jest dostępny 24 godziny na dobę czat dla użytkowników. Za jego pośrednictwem zawsze możesz poprosić o pomoc. Odpowie Ci jednak jedynie sztuczna inteligencja. Oferuje ona doradztwo w zakresie przekierowań do odpowiednich artykułów tematycznych. Zostały one zamknięte w tzw. Centrum Pomocy Wix.

To zbiór wszystkich porad, wskazówek i odpowiedzi na pytania, które zadają twórcy. Jest on niezwykle obszerny i kompleksowy. Podzielono go na intuicyjne sekcje tematyczne. Znajdziesz tam wyjaśnienia poszczególnych funkcji, opcji oraz zasad działania kreatora.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zakładka „Materiały„. Opisano w niej wszystkie aspekty pracy nad stroną, które mogą być dla Ciebie przydatne. Oprócz tego czekają na Ciebie także:

 • inspiracje — przegląd rozmaitych projektów, dzięki którym mogą przyjść Ci do głowy nowe pomysły;
 • integracje — ponad 250 aplikacji, dzięki którym zyskasz większą kontrolę nad swoją witryną. Mogą poprawić też funkcjonalność witryny i ułatwić jej obsługę;
 • Blog Wix — kolejne miejsce, w którym możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania związane z prowadzeniem własnej strony internetowej. Prezentowane tam materiały są wyczerpujące, ale napisane przystępnym językiem. Dotyczą zagadnień związanych z kreatorem Wix, ale też aktualnych trendów i podpowiedzi biznesowych.

3. Kreator stron Hostinger

Hostinger jest dość młodym kreatorem. Pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, ale szybko wzbudził zainteresowanie użytkowników. Wiąże się to głównie z jego atrakcyjną ofertą i mnogością funkcji dodatkowych. Użytkownicy w tym przypadku mają do wyboru jeden plan: Hosting Premium (Kreator stron www oraz hosting stron) w cenie regularniej 49,99 zł/miesiąc.

Jest to opcja dobra dla firm, freelancerów oraz usługodawców promujących się w sieci. Sprawdzi się w przypadku tworzenia portfolio, CV, półprofesjonalnego bloga czy strony wizytówkowej. Pozwala na budowę nieskomplikowanych witryn, ale bez obecności reklam.

Narzędzie od Hostinger to również rozwiązanie przygotowane dla biznesów internetowych. Do dyspozycji użytkownika oddany jest szereg zaawansowanych narzędzi e-commerce. Umożliwia sprzedaż produktów online. Zapewnia w pełni funkcjonalną, sprawnie działającą witrynę internetową.

Pakiet w kreatorze oferuje funkcje tak jak m.in.:

 • nieograniczoną przepustowość i pamięć;
 • darmową domenę przez rok;
 • obsługę klienta 24/7;
 • darmowy hosting;
 • dostęp do darmowych szablonów;
 • możliwość podłączenia własnej domeny.

Oprócz tego pakiet oferuje także w cenie opcje e-commerce. Są to:

 • możliwość wystawienia do 500 produktów w sklepie internetowym;
 • akceptację płatności online;
 • opłaty manipulacyjne na poziomie 1%;
 • ponad 20 bezpiecznych metod płatności;
 • wysyłanie powiadomień na wskazany adres e-mail;
 • możliwość zarządzania zamówieniami oraz magazynem;
 • nowoczesną obsługę rezerwacji.

Kreator Hostinger został stworzony z myślą o e-biznesie oraz standardowych stronach internetowych. Bez problemu z jego pomocą zbudujesz witrynę dla swojej działalności. Zmieścisz w niej portfolio, CV, zakres usług czy kilka słów skierowanych do odbiorców. Kreator ma do zaoferowania ponad 100 szablonów. Wszystkie są stworzone zgodnie z podstawami pozycjonowania. Wyglądają nowocześnie i są bardzo zróżnicowane. Zapewne znajdziesz wśród nich to, co będzie odpowiadało Twojemu wyobrażeniu witryny perfekcyjnej.

Kreator stron Hostinger działa na podstawie technologii „przeciągnij i upuść. To intuicyjna metoda, dzięki której każdy szablon dostosujesz do swoich potrzeb. Nie musisz umieć kodować czy korzystać z zaawansowanych programów. Jedynie naciskasz elementy i przesuwasz je tam, gdzie chcesz.

Kreator zawiera wiele rozwiązań przydatnych w e-działalności. Doskonale sprawdzą się tu wtyczki ułatwiające nadzorowanie działalności online. Nie bez znaczenia są także ułatwienia z zakresu sztucznej inteligencji, akie jak m.in.:

 • generator nazw firm,
 • generator sloganów,
 • AI writer,
 • Heatmapa AI.

Są to narzędzia wspierające przedsiębiorców. Mogą okazać się szczególnie przydatne dla nowych firm. Zapewniają wsparcie i pomoc w prowadzeniu działalności. Dzięki nim ponadto możliwa jest promocja marki oraz produktów i zarządzaniu nimi.

Nie bez znaczenia są w kreatorze Hostinger kwestie bezpieczeństwa. Twórcy nie zadbali o podwójne uwierzytelnianie, ale stworzyli inne, ważne funkcje. Przy pomocy jednego przycisku możliwe jest np. wylogowanie się ze wszystkich urządzeń. Ponadto 24 godziny na dobę nad bezpieczeństwem Twojej strony czuwa support. Do każdego konta przypisany jest darmowy certyfikat SSL. Na pochwałę zasługuje też wysoki uptime (nieprzerwany czas pracy witryny bez żadnego problemu). W przypadku tego kreatora wynosi on aż 99,99%.

Ostatnim elementem, nad którym się pochylimy, jest wsparcie użytkownika. Hostinger ma bardzo rozbudowany segment „Instrukcji”. Stworzone są one w bardzo przemyślany sposób. Oferują wsparcie na kilka różnych sposobów. Do Twojej dyspozycji są:

 • centrum pomocy,
 • blog,
 • strony klientów (do wglądu),
 • poradnik e-commerce,
 • słownik pojęć biznesowych.

Wszystkie te rozwiązania tworzą imponujący zakres tematyczny wsparcia użytkownika. Nawet osoby bez doświadczenia w budowaniu stron znajdą tam rozwiązania swoich kłopotów. Jeśli natomiast będą miały z tym problem, zawsze skorzystać mogą z tradycyjnego supportu.

Najlepsze kreatory stron internetowych — porównanie

Przedstawiliśmy i opisaliśmy trzy kreatory. Każdy z nich pozwoli Ci na stworzenie w pełni funkcjonalnej strony internetowej. Każdy ma też zarówno mocniejsze, jak i słabsze strony. Wszystkie trzy są natomiast warte rozważenia. Sprawdzą się przy budowie witryn o rozmaitej budowie, układzie, przeznaczeniu i tematyce. Nie kosztują wiele, są więc dobre nawet dla początkujących marek.

Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwym zadaniem. Aby to ułatwić, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Poniższa tabela zawiera to, co musisz wziąć pod uwagę, dokonując wyboru.

WebWave Hostinger WIX
Szablony Blisko 100 Ponad 100 Ponad 800
Plany i ceny – darmowy,
– 24 zł/miesiąc,
– 30 zł/miesiąc,
– 40 zł/miesiąc
od 27,99 zł/miesiąc
do 49,99 zł/miesiąc
1.  darmowy,
2. Plany „Strona WWW”
– 20,62 zł/miesiąc;
– 37,50 zł/miesiąc;
– 63,75 zł/miesiąc;
– 108,75 zł/miesiąc. 
3. Plany „Biznes i eCommerce”
– 75 zł/miesiąc;
– 112,50 zł/miesiąc;
– 165 zł/miesiąc.
4. Plany korporacyjne, dostosowywane indywidualnie.
Reklamy Obecne w pakiecie darmowym Brak Obecne w pakiecie darmowym i najtańszym
Pamięć Od 1 GB do braku limitu 100 GB Od 500 MB do 50 GB
Obsługa kreatora – „Przeciągnij i upuść”;
– wygodne panele ustawień i warstw;
– przewodniki i podpowiedzi.
– „przeciągnij i upuść”;
– narzędzia biznesowe AI.
– „Przeciągnij i upuść”; 
– Akademia X;
– Wix Marketplace.
Dostępne funkcje – integracje,
– animacje,
– interakcje. 
– funkcje e-commerce,
– rozbudowany system płatności,
– integracje.
– integracje,
– narzędzia dla deweloperów,
– rozwiązania tematyczne i branżowe,
– aplikacja Wix Owner.
Zabezpieczenia – darmowy SSL;
– regularne backupy;
– monitoring działania strony 24/7;
– aktualizacje oprogramowania,
– uptime 99,97%,
– brak uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).
– darmowy SSL;
– wsparcie 24/7; 
– aktualizacje oprogramowania, 
– uptime 99,99%;
– brak uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).
– hosting CDN,
– automatyczne tworzenie kopii zapasowych,
– testy hackerskie,
– certyfikat SSL,
– ochrona przed atakami DDoS,
– uptime 99,99%,
– uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA).
Narzędzia marketingowe – pakiet dedykowany biznesom online i sprzedaży internetowej;
– możliwe integracje z rozwiązaniami marketingowymi i finansowymi; 
– zakładki dedykowane zagadnieniom marketingowym i analitycznym. 
 – wiele wtyczek i rozwiązań ułatwiających realizację i nadzór działań marketingowych,
– rozwiązania dedykowane branży e-commerce,
– narzędzia biznesowe AI,
– kompleksowy poradnik e-commerce. 
– wiele wtyczek marketingowych do wyboru,
– treści o tematyce marketingowej na blogu,
– 1200 zł na reklamy w każdym pakiecie oprócz najtańszego,
– możliwość stworzenia logo i plików logo do SM w pakiecie VIP. 
Hosting i domena Dostępne zarówno rozwiązania płatne, jak i bezpłatne.  Dostępne w płatnych pakietach.  Dostępne zarówno rozwiązania płatne, jak i bezpłatne. 
Opinie użytkowników Kreator o bardzo zróżnicowanej ofercie cenowej. Łączy niskie koszty z wysoką funkcjonalnością.  Rozwiązanie wyjątkowo różnorodne i oferujące wiele usług dodatkowych. Umożliwia dostosowanie strony WWW do potrzeb i możliwości różnego typu użytkowników.  Jeden z najdłużej działających kreatorów na rynku. Cieszy się zaufaniem i popularnością. 

Oprócz wspomnianych trzech narzędzi warto też zwrócić uwagę na zdobywający coraz większą popularność Webflow.

Dla kogo kreator stron WWW będzie dobrym rozwiązaniem?

Opcja tworzenia stron internetowych za pośrednictwem kreatorów cieszy się popularnością. Ze względu na uniwersalność szablonów i opcji dodatkowych, sprawdza się w wielu sytuacjach. Chętnie korzystają z niej m.in.:

 • mniejsi i średni przedsiębiorcy,
 • freelancerzy,
 • blogerzy,
 • osoby potrzebujące interaktywnego CV i portfolio,
 • właściciele małych sklepów online,
 • usługodawcy poszukujący klientów przez internet.

Za pomocą kreatorów stron WWW stworzysz zarówno strony prywatne, jak i firmowe. Nie zawsze jest to darmowe, ale pakiety są różnorodne i często bardzo tanie. To jeden z najtańszych sposobów na zbudowanie własnego miejsca w sieci.

Kreatory stron to dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie budowały własnej witryny. Jeśli nie potrafisz kodować, to ta opcja pozwoli Ci uwierzyć w siebie. Od podstaw stworzysz własne miejsce online, bez wielomiesięcznej nauki. Jak wspominaliśmy wyżej, istotne są szablony gotowych stron. Mogą być dostosowane do branży lub typu witryny. Dzięki temu kreatory są uniwersalne.

Czy są osoby, dla których płatny lub darmowy kreator stron WWW nie będzie dobrym rozwiązaniem? Głównie to użytkownicy zaawansowani, tworzący profesjonalne, rozbudowane witryny. Standardowy kreator nie poradzi sobie z dziesiątkami podstron i zakładek. Często też nie daje pełnej swobody integrowania w kod strony. Ten aspekt bywa natomiast czasem niezbędny dla zawodowców.

W przypadku wersji darmowych kreator nie będzie dobry pod względem wizerunkowym. Subdomeny, reklamy serwisu i jego logo nie wyglądają profesjonalnie. Lepiej unikać ich na stronach firmowych, e-sklepach, portfolio czy CV. Nie muszą za to być przeszkodą w przypadku hobbystycznego bloga czy forum dla znajomych.

Dlaczego warto stworzyć stronę internetową przy pomocy kreatora?

Kreator stron online to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nigdy nie tworzyły witryny. Jest wygodny, stosunkowo tani i łatwy w obsłudze. Pozwala na zbudowanie własnego miejsca w sieci w zaledwie kilka godzin. Ma wiele opcji dodatkowych, a szablony tworzone są przez specjalistów. Często dysponuje rozbudowanym blogiem, sekcją SEO i dobrze funkcjonującym supportem.

Zaletą kreatorów jest to, że w jednym miejscu oferują wszystkie opcje niezbędne do uruchomienia strony. Zbudujesz ją tam, zarejestrujesz domenę, dostaniesz hosting i wgrasz zabezpieczenia. Dodatkowo szablon możesz edytować bez kodowania, np. dzięki opcji „Przeciągnij i upuść”. W ten sposób masz szansę na zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy. W tradycyjnym procesie potrzebne by były do opłacenia całego zespołu zawodowców:

 • programisty,
 • specjalisty SEO,
 • grafika,
 • specjalisty UX/UI,
 • copywritera.

Projektowanie i edycja w kreatorze nie trwają długo. Dzięki temu możesz szybko przystąpić do promowania swojej marki. Niektóre serwisy nawet w ofercie mają pakiety marketingowe, ułatwiające Ci pracę. Wszystkie dysponują ponadto przydatnymi wtyczkami. Przy ich użyciu kontrola i zarządzanie biznesem jest jeszcze łatwiejsze.

Wszystko to sprawia, że kreator stron WWW to opcja naprawdę warta rozważenia. Ich ceny są adekwatne do jakości, co jest szczególnie istotną cechą. Z ich pomocą szybko też rozpoczniesz działalność online, na której Ci zależy. Witryny znajdujące się w naszym rankingu TOP3 Cię nie rozczarują.

Kreatory stron internetowych: pytania i odpowiedzi (FAQ)

Najważniejsze pytania i odpowiedzi.

Jak stworzyć stronę internetową z kreatorem?

Aby stworzyć stronę internetową za pomocą kreatora należy:

1. Zdecydować się na kreator stron (najlepiej z darmowym pakietem lub gwarancją zwrotu pieniędzy),
2. Wybrać adres strony (domenę) i jej nazwę,
3. Wybrać jeden z gotowych szablonów strony (lub stworzyć stronę od zera),
4. Dostosować szablon strony (kolory, układ itd.) oraz samą zawartość strony (teksty, zdjęcia, grafiki),
5. Opublikować stronę w internecie.

Cały proces został szczegółowo opisany na tej stronie.

Jakie są najlepsze kreatory stron www?

TOP 3 najlepsze kreatory polecane przez serwis „Jak Wybrać Hosting?” to:

1. WebWave - Bez kodowania, Darmowe szablony, Poczta, Stabilny hosting, Support PL. Drag&Drop & Move, Animacje i interakcje, Wersja mobilna strony.
2. WIX - 800+ edytowalnych szablonów, Prosty w obsłudze rozbudowany edytor, sztuczna inteligencja, 1 200 zł na reklamę, aplikacja mobilna.
3. Hostinger - Zero kodowania, Wsparcie techniczne 24/7, Duży wybór szablonów, Integracje marketingowe, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Szczegółowe opisy, porównania, testy i opinie o każdym z narzędzi znajdziesz na tej stronie.

Na co zwrócić uwagę wybierając kreator?

Wybierając kreator, warto zwrócić uwagę w szczególności na: szybkość działania, łatwość obsługi, dostępne szablony stron, responsywność, cenę, zabezpieczenia, wsparcie techniczne, domenę oraz hosting, funkcje SEO, opinie użytkowników i darmowy okres próbny, Wszystkie te elementy opisane są szczegółowo na tej stronie.

Ile kosztuje kreator stron www?

Koszt kreatora stron WWW zależy od samego kreatora, funkcjonalności i wybranego planu. Większość kreatorów posiada bezpłatne plany, pozwalające na tworzenie stron WWW za darmo, a ceny płatnych pakietów zaczynają się do 25 zł na miesiąc. Szczegółowe cenniki znajdują się na tej stronie.