🍪 Można ciasteczko?

Ta strona chce wykorzystywać pliki cookie do analizowania ruchu oraz mierzenia skuteczności i personalizacji reklam zgodnie z polityką prywatności. Zgadzasz się?

PORADNIKI

2 min. czytania

Certyfikaty SSL w polskim internecie – wyniki badania

Wyniki badania „Certyfikaty SSL w polskim internecie” – stan faktyczny i podejście internautów.

Spis treści
Research

Poniżej znajdują się wyniki badania, którego celem było sprawdzenie, jaka część stron internetowych odwiedzanych z Polski korzysta z certyfikatów SSL, oraz jaki odsetek internautów zwraca uwagę na certyfikaty SSL na stronach WWW.

Zapraszam do szerokiego wykorzystywania wyników badania w celu szerzenia świadomości na temat certyfikatów SSL i szyfrowania połączenia ze stronami WWW. Wszystkie materiały – (infografiki, dane, tabele itd.) można wykorzystywać na stronach, blogach, w artykułach, prezentacjach, ofertach, mediach społecznościowych czy własnych badaniach, podając jako źródło serwis JakWybracHosting.pl wraz z aktywnym linkiem.

Zobacz: Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL: Jak często jest stosowany?

Na podstawie stron WWW odwiedzanych z Polski, określiliśmy jaki odsetek z nich odwiedzany był za pomocą protokołu HTTP (adres zaczynający się od http://), a jaki za pomocą protokołu HTTPS (adres zaczynający się od https://).

Wyniki:

Wynik %
Strony WWW z certyfikatem SSL 92,48%
Strony bez certyfikatu SSL 7,52%

Certyfikat SSL: Czy internauci zwracają uwagę?

Pytanie, które zostało zadane w badaniu opinii publicznej przeprowadzonym na reprezentatywnej grupie Polaków, brzmiało: Czy zwracasz uwagę na obecność certyfikatu SSL (ikonka kłódki) w pasku adresu przeglądarki podczas odwiedzania stron internetowych?

Wyniki:

Odpowiedź %
Tak 64,2%
Nie 22,0%
Nie wiem co to jest certyfikat SSL 13,8%

Wyniki badania – podsumowanie i infografika

Poniżej infografika podsumowująca najważniejsze wyniki z badania:

Metodyka

Informacje protokołach (HTTP/HTTPS) stron WWW, bazują na danych bazy 815 669 serwisów internetowych, odwiedzanych z Polski, które zostały pobrane z raportu Chrome User Experience Report (CrUX) (10.2023) za pomocą CrUX on BigQuery.

Badanie z pytaniem o podejście Internautów do certyfikatów SSL zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie Polaków (16+) na zlecenie serwisu JakWybraćHosting.pl przez agencję badawczą SW Research techniką CAWI na próbie N=808 w październiku 2023 r.

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości co do badania i jego wyników zachęcam do kontaktu.

Materiały dodatkowe

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o certyfikatach SSL, zapraszam do przeczytania poradników:

Inne badania

Zobacz wyniki wszystkich badań realizowanych przez JakWybraćHosting.pl: