Recenzja Hostinger: Test hostingu 2022

Mateusz Mazurek Mateusz Mazurek • 14 min. czytania

Gruntowny test i szczera recenzja Hostinger. Testy wydajności i szybkości stron WWW. Sprawdzam: ofertę, parametry, szybkość (6 testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa, uptime, panel i support. Poznaj wady i zalety hostingu.

Oferta Hostinger i ceny

Hostinger to firma hostingowa z Litwy, która kieruje swoją ofertę do odbiorców na całym Świecie. Centra danych Hostinger zlokalizowane są w następujących krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Litwie, Singapurze, Brazylii i Indonezji. Hosting może okazać się więc dobrym wyborem dla tych, którzy szukają miejsca na strony WWW skierowane głównie dla użytkowników spoza Polski.

W tym teście przetestuję pakiet Hosting Business, w ramach oferty hostingu współdzielonego, w którym otrzymujemy:

 • 200 GB powierzchni dysku SSD (na strony, pliki, bazy danych, pocztę)
 • Transfer bez limitu
 • Nieograniczoną ilość stron WWW, które można uruchomić
 • 1 GB pamięci RAM i 1 rdzeń procesora (CPU) do wykorzystania
 • Pocztę e-mail bez limitu skrzynek
 • Bazy danych (MySQL) bez limitu ilości
 • Darmową rejestrację domeny na pierwszy rok

Cena planu Hosting Business zależy od okresu, na jaki zdecydujemy się wykupić hosting – dostępne są opcje od 1 miesiąca do 48 miesięcy. I tak:

12 miesięcy (1 rok) – 295,05 zł brutto (24,59 zł miesięcznie)
24 miesiące (2 lata) – 531,06 zł brutto (22,13 zł miesięcznie)
48 miesięcy (4 lata) – 944,05 zł brutto (19,67 zł miesięcznie)

Plan jednomiesięczny pomijam, bo korzystanie z niego mija się z celem. Po tym okresie konto przedłużane jest w cenie od 35,99 zł do 39,99 zł netto za miesiąc w zależności od czasu, na jaki zrobimy przedłużenie po pierwszym okresie.

Oczywiście Hostinger ma również dostępne inne plany hostingowe. Oto one:

Plany hostingowe w Hostinger: Single, Premium, Business
Plany hostingowe w Hostinger: Single, Premium, Business

Jeżeli zamierzasz uruchomić wyłącznie jedną stronę WWW, być może nie potrzebujesz aż tak rozbudowanego planu. Najtańsza opcja w Hostinger zaczyna się już od 3,99 zł netto miesięcznie w promocji. Jednak ze względu na wydajność, limity i dostępne opcje, do testów wybieram zawsze ten pakiet, który rekomenduję, aby uzyskać w danej firmie hostingowej bardzo dobrą jakość i szybkość działania stron. W Przypadku Hostinger rekomendowanym (i tutaj testowanym) przeze mnie planem jest: Hosting Business.

Hostinger oferuje swoim klientom 30-dniową gwarancję satysfakcji, niezależnie od wybranego planu. Jak ona działa? Jeśli w ciągu 30 dni od wykupienia usługi hostingowej, stwierdzimy, że chcemy zrezygnować, Hostinger odda nam bez dodatkowych warunków wszystkie pieniądze. Gwarancja zwrotu nie dotyczy innych, dodatkowych produktów takich jak np. domeny.

Tak jak wspominałem, serwery oferowane w ramach hostingu Hostinger znajdują się w 7 lokalizacjach na Świecie, a każdy z klientów może wybrać, z jakiej lokalizacji chce korzystać. Hostinger polecany jest więc głównie tym osobom, których internetowa działalność nakierowana jest na klientów USA, wspomnianych krajów, Europy lub całego Świata.

Serwery tej litewskiej firmy hostingowej oparte są o oprogramowanie LiteSpeed, które zapewnia najszybsze działanie stron WWW (nawet 75x szybciej niż popularny Apache). Dodatków hosting wspiera protokół HTTP/2.

Niestety Hostinger nie oferuje w ramach swoich pakietów hostingowych dodatkowych rozszerzeń przyspieszających działanie dynamicznych stron internetowych (Redis lub Memcached). Szkoda.

Za usługi Hostinger zapłacić możemy za pomocą wielu form płatności karty płatniczej (Visa/Mastercard), PayPal, a nawet za pomocą kryptowalut. Dodatkowo Hostinger wspiera polskich operatorów płatności takich jak PayU i Przelewy24.

Ani w ofercie, ani podczas szczegółowych testów hostingu, nie natrafiłem na dziwne i niestandardowe czy ukryte limity, czy ograniczenia. Oferta jest dość przejrzysta i prosta pod tym względem. Jedynym ograniczeniem, które wydaje mi się niestandardowe, jest max. 100 domen i 100 subdomen na jedno konto.

Hostinger nie oferuje niestety bezpłatnej migracji stron z innych firm hostingowych. Przenosząc więc stronę z konkurencji, będziemy musieli samodzielnie zadbać o poprawne przeniesienie stron lub zlecić to zadanie specjaliście. Hosting oferuje dostęp przez SSH, więc bez problemu możemy przenieść stronę (skopiować pliki) z poziomu linii poleceń, bez konieczności zgrywania strony na własny dysk i używania FTP.

Uwaga! Przy zamawianiu hostingu, firma Hostinger proponuje różne dodatkowe opcje jak np. priorytetową obsługę w cenie 6,35 zł/mies. czy narzędzie SEO Toolkit PRO za 37,65 zł/mies. Sami musimy zdecydować, na ile są to potrzebne rzeczy i czy warto je zamawiać.

Podstawowe informacje o Hostinger

Dyskod 30 do 200 GB SSD
TransferBez limitu
Cenaod 58,89 zł brutto rocznie
Okres testowy30 dni

Szybkość hostingu Hostinger: Testy

Szybkość samego hostingu Hostinger sprawdzę, wykonując testy, które opisałem w poradniku Jak przetestować hosting?. Konkretnie, sprawdzę ten hosting pod kątem tych 6 kwestii:

 • Szybkość (przepustowość) łącza internetowego
 • Wydajność i szybkość dysku
 • Szybkość serwerów DNS
 • Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)
 • Wydajność w pracy pod obciążeniem
 • Szybkość ładowania strony

Szybkość (przepustowość) łącza internetowego

Na pierwszy ogień pójdzie test szybkości łącza internetowego na hostingu Hostinger. Sprawdzenie prędkości internetu przeprowadza przy pomocy znanego wszystkim dobrze narzędzia – Speedtest.net CLI.

Wynik:

Wynik Speedtest.net dla Hostinger
Wynik Speedtest.net dla Hostinger
 • Ping: 47ms
 • Download: 1193,39 Mb/s
 • Upload: 551,59 Mb/s

Ping – szybkość przesyłania pakietów informacji [mniej = lepiej]
Download – prędkość z jaką hosting pobiera dane [więcej = lepiej]
Upload – prędkość z jaką hosting wysyła dane [więcej = lepiej]

Wartością, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest upload. To właśnie ta wartość pokazuje, z jaką prędkością hosting jest w stanie wysyłać dane do użytkowników końcowych, w tym odwiedzających naszą stronę WWW.

Wyniki Hostinger w tym zakresie są jak najbardziej w porządku. Testy wykonywałem wiele razy, o różnych porach dnia i nocy, a prezentowany wynik jest najczęściej pojawiającym się rezultatem. Download wahał się zazwyczaj od 960 do aż 1195 Mb/s. Upload w różnych testach zazwyczaj był stały i wynosił właśnie ok. 502-551 Mb/s. Ping również był stały i wynosił mniej-więcej 42-47 ms (to sporo).

Wydajność i szybkość dysku

Hostinger oferuje nielimitowaną przestrzeń na szybkich dyskach SSD. Szkoda, że nie są to dyski SSD NVMe, a jeszcze większa szkoda, że nie jestem w stanie ich przetestować, poniżać narzędzie dd zostało zablokowane przez tego dostawcę usług hostingowych.

Nie maiłem więc sposobu, aby sprawdzić szybkość dysków w Hostinger.

Szybkość serwerów DNS

Kolejną kwestią, którą chcę sprawdzić, jest szybkość odpowiedzi DNS na zapytania. DNS jest jedną ze składowych każdego zapytania o stronę internetową przez użytkowników, więc im szybszy DNS, tym szybciej załaduje się strona. Czas ten liczony jest milisekundach. Przetestuję Hostinger pod tym kątem, wykorzystując narzędzie DNS Speed Benchmark. Jako że wybrałem dla mojego hostingu lokalizację w USA, to przetestuję, jak szybkie są odpowiedzi na ping właśnie z Ameryki Północnej.

Wyniki:

Wyniki testu DNS Hostinger
Wyniki testu DNS Hostinger: Lokalizacje

To tylko wycinek testowanych lokalizacji (było ich znacznie więcej). Wyniki szybkości były bardzo dobre – od 0 ms do 28 ms, z czego ponad połowa lokalizacji w USA i Kanadzie miała czas poniżej 3 ms.

Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)

W tym teście sprawdzę wydajność hostingu Hostinger za pomocą wtyczki WPPerformanceTester do WordPressa. Test ten sprawdza zarówno wydajność wykonywania skryptów PHP, jak i zapytań MySQL na przykładzie konkretnych działań na stronie opartej o WordPress.

Hostinger pozwala na indywidualne ustawienie wersji PHP dla każdej ze stron, a najnowszą dostępną wersją w momencie testu była wersja 7.4.4. I to właśnie ta wersja została użyta przy przeprowadzaniu testów, które wykonałem kilka razy, a poniżej zaprezentowałem najczęściej pojawiający się wynik.

I oto wyniki:

Szybkość PHP, MySQL i WP na Hostinger
Szybkość PHP, MySQL i WP na Hostinger

Server Performance Benchmarks

 • Total Time (seconds): 9.836 [mniej = lepiej]

WordPress Performance Benchmark

 • Execution Time (seconds) : 1.063 [mniej = lepiej]
 • Queries Per Second: 940.73377234243 [więcej = lepiej]

W obu testach Hostinger poradził sobie dobrze. W pierwszym teście (Server Performance Benchmarks) dobry wynik to poniżej 10 sekund, natomiast każdy rezultat poniżej 5 sekund jest naprawdę super. Tutaj mamy niecałe 10 sekund.

Jeżeli chodzi o drugi test, to wykonuje zapytania do bazy danych WordPressa podobne do tych, które wykonywane są przy korzystaniu ze strony bez włączonego cache. Na podstawie moich doświadczeń z polskimi hostingami, mogę powiedzieć, że dobrym wynikiem w tym teście jest Execution Time poniżej 1 sekundy i powyżej 1000 queries per second. Hostinger łapie się więc na dobry wynik.

Wydajność w pracy pod obciążeniem

Do testów, wydajności pod obciążeniem i szybkości ładowania stron, wykorzystam WordPressa w wersji 5.4, z testową paczką danych i uruchomionym motywem Twenty Twenty (wersja 1.2), działającego na PHP w wersji 7.4.4 (najnowsza dostępna na hostingu). Testowy WordPress miał włączoną wtyczkę do cache – LiteSpeed Cache (wersja 2.9.9.2) z domyślnymi ustawieniami.

W tym teście użyłem Loader.io, któremu dałem następujące zadanie: Sprawdź, jak będzie zachowywał się hosting, gdy na stronie będzie przybywało odwiedzających – od 0 do 1000 odwiedziny na raz w ciągu 1 minuty. Jak poszło Hostingerowi?

Wynik testów obciążeniowych Hostinger
Wynik testów obciążeniowych Hostinger
 • Średni czas odpowiedzi: 11422 ms
  (minimalny: 20 ms, maksymalny: 47083 ms)
 • Średni czas odpowiedzi serwera przy 1000 aktywnych zapytaniach na stronie to 15393 ms, czyli 15 sekund.
 • Błędów: 279 timeout i 3 network na 1340 success

Szybkość ładowania strony

W tej sekcji sprawdzę, jak szybko ładuje się strona uruchomiona na hostingu Hostinger. Testy wykonam 4 różnymi narzędziami na testowej stronie WordPress bez włączonego cache. Testy wykonywał będę z lokalizacji w Stanach Zjednoczonych.

WebPageTest

Pierwszym testem wykonanym na testowej stronie na Hostinger będzie narzędzie WebPageTest.org.
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

Wynik:

WebPageTest - rezultat Hostinger
WebPageTest – rezultat Hostinger
 • Load Time: 1.895s
 • First Byte: 0.389s

Pingdom Website Speed Test

Test szybkości strony za pomocą Pingdom Website Speed Test.
Lokalizacja: North America – USA – Washington D.C

Wynik:

Pingdom Tool - rezultat Hostinger
Pingdom Tool – rezultat Hostinger
 • Load time: 610ms

GTmetrix

Trzeci test sprawdzi stronę narzędziem GTmetrix.
Lokalizacja: Dallas, USA

Wynik:

GTmetrix - rezultat Hostinger
GTmetrix – rezultat Hostinger
 • Fully Loaded Time: 1.7s

PageSpeed Insights

Ten test szybkości Hostingera sprawdza testową stronę WWW w narzędziu PageSpeed Insights, prezentując czas załadowanie się całej strony na smartfonie.
Lokalizacja: Nieznana

Wynik:

Google PageSpeed Insights - rezultat Hostinger
Google PageSpeed Insights – rezultat Hostinger
 • Indeks szybkości (na komórki): 2,7s

Skrzynki e-mail / poczta na Hostinger

Hostinger na testowanym przeze mnie koncie oferuje skrzynki e-mail bez limitu. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę skrzynek e-mail, które mogą być uruchomione. A, jako że w testowanym planie limit pojemności konta to 100 GB, to taka też jest pojemność wszystkich skrzynek łącznie (wraz ze stronami WWW).

Ograniczeniem, na które mogą natknąć się osoby chcące wysyłać większe ilości poczty, będzie bez wątpienia ograniczenie wysyłania do max. 1000 wiadomości e-mail na godzinę z jednej domeny (lub max. 500 z jednej skrzynki e-mail). Przy standardowym korzystaniu nie ma to zazwyczaj większego znaczenia, ale warto o tym wiedzieć, gdybyśmy maili wysyłać sporo e-maili w tym samym czasie. Wysyłając natomiast wiadomości funkcją mail() (czyli przez niektóre automatyczne skrypty) mamy ograniczenie do maksymalnie 60 wysłanych e-maili na minutę. Kolejnym ograniczeniem, na które trafiłem, jest maksymalna wielkość załącznika e-mail – 25 MB.

Hostinger wspiera wszystkie podstawowe funkcje związane z pocztą e-mail, takie jak aliasy, przekierowania, automatyczne odpowiedzi, biała/czarna lista adresów e-mail i podstawowe filtry antyspamowe czy usługa catch-all, która przekierowuje całą pocztę na jeden wybrany adres. Wszystko to jest do ustawienia w panelu.

Co do bezpieczeństwa poczty – wszystkie skrzynki e-mail zabezpieczone są standardowo rekordem SPF, które domyślnie są ustawione dla każdej nowo tworzonej skrzynki. Hostinger daje też możliwość włączenia zabezpieczenia DKIM dla skrzynek z poziomu ustawień poczty e-mail. Niestety, nie obsługuje on domyślnie rekordów DMARC, które zabezpieczałyby dodatkowo pocztę przed podszywaniem się pod nas przez innych.

Dodatkowo Hostinger ma integrację z usługą Google G Suite, którą można zamówić i aktywować bezpośrednio z poziomu panelu zarządzania hostingiem (podobnie jak plany dedykowane większym kontom e-mail.

Sama konfiguracja, czy późniejsze używanie poczty (np. przez przeglądarkę – webmail) działa poprawnie i intuicyjnie – nie ma się do czego przyczepić.

Bezpieczeństwo Hostinger

Backupy (kopie zapasowe)

Kopie zapasowe w Hostinger wykonywane są co 24 godziny. Przynajmniej na tym testowanym przeze mnie koncie, bo w tańszym planie „Hosting Premium” takie backupy nie są wykonywane każdej nocy. Wykonane kopie plików i bazy danych, przechowywane są przez 30 dni. Wykonane backupy możesz sprawdzić (i przywrócić) w panelu w zakładce Files -> Backups.

Backupy w Hostinger
Backupy w Hostinger

Darmowy certyfikat SSL (Let’s Encrypt)

Hostinger oferuje bezpłatne certyfikaty SSL Let’s Encrypt, które uruchamiane są jednym kliknięciem po dodaniu nowej domeny do panelu. Uruchomienie trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a my nie musimy się o nic w tej kwestii martwić. Certyfikaty SSL są też automatycznie odnawiane, więc całość jest na głowie Hostinger.

Certyfikat SSL w Hostinger
Certyfikat SSL w Hostinger

Bezpieczeństwo DNS (DNSSEC i DNS Anycast)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo serwerów DNS, to niestety Hostinger nie oferuje ani DNSSEC, które zabezpieczy serwery DNS przed podmianą, ani DNS Anycast, czyli serwerów DNS rozproszonych w wielu lokalizacjach na świecie. Oczywiście to nic złego, bo niewiele hostingów oferuje obie opcje.

Zgodność z RODO (GDPR)

Jeżeli chodzi o zgodność Hostinger z RODO to mam dobrą wiadomość. Hostingu Hostinger może śmiało używać do przechowywania danych osobowych klientów z Europy, bo – w przeciwieństwie do wielu innych hostingów z lokalizacją serwerów w USA – Hostinger ma główną siedzibę na terenie UE.

Rejestrując konto w Hostinger zgadzasz się z ich polityką prywatności, która zostałą przygotowana specjalnie pod kątem klientów z Unii Europejskiej, lub firm świadczących usługi klientom z UE. Żadne dodatkowe formalności nie są wymagane.

Uptime w Hostinger, awarie i SLA

Hostinger oferuje swoim klientom gwarancję dostępności usług (SLA) na poziomie 99.90% w skali miesiąca („Service Uptime Guarantee”). Oznacza to, że usługa może być niedostępna maksymalnie przez 43 minuty i 12 sekund.

W umowie zawieranej z hostingiem („Hosting Agreement”) wyczytamy, że w przypadku, gdyby zdążyła się awaria czy niedostępność, która potrwa dłużej, możemy liczyć na zwrot 5% opłaty za hosting za ten miesiąc.

To oczywiście pesymistyczny scenariusz. W praktyce Hosting z Litwy jest w tej kwestii w pełni transparentny, bo pokazuje, jak wygląda dostępność wszystkich jego serwerów, monitorowana przez niezależną usługę UptimeRobot (https://stats.hostinger.com).

Na moment przygotowywania tej recenzji, średni uptime (dla wszystkich serwerów Hostinger) jest następujący:
99.939% (ostatnie 24 godziny)
99.944% (ostatnie 7 dni)
99.946% (ostatnie 30 dni)

Monitoring Uptime udostepniaeny przez Hostinger
Monitoring Uptime udostepniaeny przez Hostinger

Ode mnie duży plus za otwarte pokazanie jak wygląda sytuacja – inne firmy hostingowe powinny się uczyć.

Niezależnie od tego sam uruchomiłem monitoring uptime na moim testowym serwerze w Hostinger. Na tę chwilę uptime w Hostinger wynosi 100%, ale będę go nadal monitorował (sprawdzenie dostępności co 1 minutę z 8 różnych lokalizacji na Świecie za pomocą updown.io) i w razie jakichś awarii czy problemów aktualizował tę recenzję. Wyniki prezentowane poniżej. Oprócz aktualnej i historycznej informacji o dostępności serwera znajdziesz niżej także czas odpowiedzi serwera dla każdego z krajów.

Dane o uptime, awariach, niedostępności i czasie odpowiedzi serwera Hostinger NA ŻYWO:

Panel zarządzania hostingiem (hPanel)

Jak do każdego panelu zarządzania hostingiem, tak i do tego w Hostinger trzeba się przyzwyczaić. Rozwiązanie jest oparte o używany często przez firmy hostingowe cPanel, więc osoby znające ten panel hostingowy będą zadowolone.

Panel wygląda prosto, czytelnie i jest (moim zdaniem) bardzo estetyczny. Po krótkim „przeklinaniu” się przez dostępne opcje i zajrzeniu we wszystkie zakładki, bez problemu odnajdziemy się w gąszczu dostępnych opcji.

Jedyne co można zarzucić to fakt, że momentami działa on dosyć wolno, choć na szczęście nie ma to żadnego wpływu na szybkość działania samych stron na hostingu.

Właściwie wszystkie najważniejsze opcje dostępne są z poziomu kilku kliknięć, a hosting pomaga „prowadząc za rękę” użytkownika w najważniejszych procesach, takich jak np. tworzenie nowej strony.

Zdecydowanie na uwagę zasługuje dobra integracja z WordPressem. Z poziomu panelu Hostinger (zwanego hPanelem) możemy włączyć tryb konserwacyjny strony, zaktualizować WordPressa zarządzać kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i cache oraz np. włączać lub wyłączać wtyczki. Działa to sprawnie i nie wymaga żadnego dodatkowego pluginu do WP.

Hosting dla tworzenia nowych stron oferuje wygodny automatyczny instalator, dzięki któremu kilkoma kliknięciami możemy uruchomić naszą nową stronę na WordPress czy innym skrypcie. Całość działa szybko i bez zarzutu, więc nie ma do czego się przyczepić.

Ale automatyczny instalator w Hostinger, to nie tylko WordPress czy Joomla. To cała długa lista różnych CMS-ów, skryptów czy narzędzi, które można automatycznie zainstalować. Listę dla zainteresowanych wstawiam poniżej:

WebCalendar, Mantis, Dolibarr, Coppermine, WikkaWiki, Blesta, Soholaunch, MediaWiki, Simple Machines Forum, Vanilla Forums, OrangeHRM, Nucleus CMS, Chamilo, Dotclear, HESK, phpList, Nette, FluxBB, WebsiteBaker, Booked, Joomla, phpBB, Composr CMS, Elgg, Tiki Wiki CMS Groupware, ImpressPages, Pligg, BoxBilling, Geeklog, Xoops, SuiteCRM, Open Classifieds, CMS Made Simple, GateQuest File Manager, Open Real Estate, WordPress, Power File Manager, PrestaShop, Collabtive, AbanteCart, Tiny Tiny RSS, WeBid, Zen Cart, The Bug Genie, PivotX, liveSite, Subrion, Sales Syntax Live Help, Shopware, Moodle, OpenCart, Form Tools, concrete5, TinyWebGallery, PHP-Fusion, Drupal, phpMyFAQ, Revive Adserver, webtrees, TYPO3, MODx, ExtCalendar, Matomo, OpenBiblio, Wallabag, Group Office, Koken, LimeSurvey, LifeType, Seo Panel, Serendipity, e107, Piwigo, Smarty, eFront, b2evolution, osTicket, Code Igniter, Omeka, selfoss, Advanced Poll, Zenphoto, GetSimple, OSClass, Zend Framework, ClassicPress, phpMyAdmin, SugarCRM, MyBB, Simple Invoices, Nextcloud Hub, YOURLS, Search Engine Project, CakePHP, PyroCMS, Vtiger, Laravel, Codiad, CubeCart, SilverStripe, TomatoCart, Zikula, Symfony, PmWiki, FrontAccounting

Automatyczny instalator w Hostinger
Automatyczny instalator w Hostinger

Po zalogowaniu się do panelu Hostinger, przy każdej uruchomionej stronie WWW znajdziemy też opcję integracji z Cloudflare, którą będziemy w stanie uruchomić kilkoma kliknięciami. Zabezpieczenie strony przed atakami DDoS, dodanie chce czy optymalizacji strony w CF trwa tylko chwilę. A po włączeniu Cloudflare, możemy z poziomu panelu zarządzać podstawowymi opcjami usługi.

To, co zdecydowanie mi się nie podoba, to próba „sprzedawania” w tańszych planach (czyli Single i Premium), rzeczy, które powinny być standardem. Piszę tu o: codziennych kopiach zapasowych czy właśnie integracji z bezpłatnym planem Cloudflare w panelu. Między innymi właśnie dlatego minimalnym rekomendowanym przeze mnie planem hostingowym w Hostinger jest Hosting Business.

Ostatnią kwestią związaną z panelem i drobnym (ale jednak) zarzutem jest brak dwuskładnikowego uwierzytelniania przy logowaniu się do panelu zarządzania hostingiem. 2FA w formie kodu z aplikacji, SMS-a czy klucz U2F powinno być moim zdaniem standardem bezpieczeństwa w firmach hostingowych. Szkoda, że w przypadku Hostinger jeszcze nie jest.

Support Hostinger

Czas na kilka słów o pomocy technicznej w Hostinger. Z założenia, jak każdy support hostingu, można liczyć na wsparcie 24/7/365. Dostępnymi formami kontaktu z pomocą jest chat po zalogowaniu się do panelu oraz formularz kontaktowy na stronie.

Obie formy kontaktu są zintegrowane i zgłoszenia przez formularz lądują też na chacie, a o nowych wiadomościach na chacie jesteśmy powiadamiani przez wiadomości e-mail. Obsługa jest oczywiście w j. angielskim, choć gdy jeszcze nie byłem tego pewien (końcu – strona z ofertą są dostępne po polsku) na moje pierwsze pytanie zadane po polsku uzyskałem satysfakcjonująca odpowiedź.

W praktyce support działa dobrze i jest pomocny. Na wszystkie moje pytania, czy testowe wiadomości dostałem odpowiedzi. Czasem w ciągu kilku-kilkunastu minut, czasem w ciągu kilku godzin. Odpowiedzi były na temat i rozwiązywały kwestie i problemy, które napotkałem, więc pod tym katem nie ma się do czego przyczepić. Support jest OK.

Podsumowanie recenzji Hostinger i moja ocena

Hostinger to moim zdaniem świetna propozycja dla osób szukających serwera, który szybko, sprawnie i wydajnie będzie utrzymywał stronę skierowaną dla klientów z USA, Azji czy Europy. Jako jeden z nielicznych hostingów z serwerami w USA, oferuje on LiteSpeed i jest dostępny tak przystępnej cenie. Jeśli szukasz miejsca dla biznesu internetowego nakierowanego na użytkowników zagranicznych – zdecydowanie warto!

Zalety

 • Spora powierzchnia na dysku SSD (200 GB)
 • Darmowa rejestracja domeny
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Szybki serwer LiteSpeed (do 75x szybciej od konkurencji)
 • Wygodny i estetyczny panel zarządzania
 • Dobra cena przy zakupie na dłużej (236 zł brutto przy zakupie na 4 lata dla rekomendowanego pakietu)

Wady

 • Brak opcji bezpłatnej migracji
 • Brak Redis i Memcached