Recenzja SeoHost: Test hostingu 2021

Mateusz Mazurek Mateusz Mazurek • 15 min. czytania

Gruntowny test i szczera recenzja SeoHost. Testy wydajności i szybkości stron WWW. Sprawdzam: ofertę, parametry, szybkość (6 testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa, uptime, panel i support. Poznaj wady i zalety hostingu.

Oferta SeoHost i ceny

SeoHost jest znaną polską marką hostingową, która kieruje swoją ofertę głównie do specjalistów w zakresie SEO/SEM, oraz osób, które chcą zadbać o poprawę widoczności swoich stron w wynikach wyszukiwania. Ale oprócz hostingu SEO, firma ma w swojej ofercie także pakiety hostingowe skierowane do szerszego grona klientów. I właśnie jedną z serii takich pakietów, które zoptymalizowane są pod kątem szybkości działania (Hosting WWW SSD NVME), tutaj przetestuję i zrecenzuję.

W ramach każdego z testowanych i recenzowanych hostingów wybieram minimalny rekomendowany pakiet, który spełnia moje wymagania i kryteria jakości. W przypadku SeoHost będzie to już najtańszy pakiet o nazwie SSD NVME 2G.

Jakie parametry ma pakiet SSD NVME H1 i co oferuje?

 • 2 GB powierzchni dysku SSD NVMe
 • Brak limitu transferu
 • 200% CPU, czyli procesora do dyspozycji
 • 2 GB pamięci RAM
 • Brak limitu ilości stron/domen na koncie
 • Brak limitu ilości kont poczty e-mail
 • Brak limitu ilości baz MySQL

…a teraz najlepsze. Pakiet ten kosztuje tylko 4 zł netto miesięcznie. Roczny koszt hostingu SSD NVME H1 w SeoHost to 57,81 zł z VAT (47 zł netto). Konto możemy wykupić na pół roku lub rok z góry. To bardzo, bardzo tanio, jak na hosting o takich parametrach.

Jeżeli jednak 2 GB na dysku to dla nas zbyt mało i potrzebujemy więcej miejsca na nasze dane, powinniśmy zastanowić się nad jednym z wyższych pakietów z serii Hosting SSD NVME, które oferują do 100 GB pojemności:

Plany hostingowe Hosting SSD NVME w SeoHost
Plany hostingowe Hosting SSD NVME w SeoHost

🎁 Uwaga! Firma SeoHost przygotowała dodatkowy kod rabatowy -35% na wszystkie plany hostingowe dla czytelników JakWybraćHosting.pl. Szczegóły na końcu recenzji.

Na stronie i w ofercie nie znalazłem informacji o pamięci RAM i dostępności CPU dla każdego z hostingów, więc wypytałem o to support i na podstawie tych informacji przygotowałem to zestawienie:

 • SSD NVME H1: RAM 2 GB, CPU 200%
 • SSD NVME H2: RAM 10 GB, CPU 300%
 • SSD NVME H3: RAM 17 GB, CPU 300%
 • SSD NVME H4: RAM 17 GB, CPU 350%
 • SSD NVME H5: RAM 20 GB, CPU 450%

Oczywiście w tym przypadku ani pamięci RAM, ani moc procesora nie jest w żaden sposób gwarantowana – są to zasoby współdzielone z pozostałymi klientami hostingu, a powyższe zestawienie pokazuje maksymalne dostępne zasoby dla każdego z kont.

Jak sama nazwa wskazuje i jak pisałem w parametrach technicznych hosting z tej serii działa w 100% na dyskach typu SSD NVMe. Ten typ dysków jest do 11x szybszy od zwykłych dysków SSD, co sprawia, że wszystkie operacje na stronach czy bazach danych wykonywane są znacznie szybciej. W dalszej części recenzji przetestuję szybkość dysków w SeoHost.

SeoHost oferuje swoim klientom 7-dniowy darmowy okres testowy. Zamiast więc opłacać konto hostingowe na pół roku lub rok z góry, możemy przed wyciągnięciem portfela testować przez tydzień, jak sprawuje się hosting i jego obsługa. Jeśli nie zdecydujemy się na zakup, konto po prostu samo wygaśnie.

SeoHost korzysta z serwerów w Polsce, Niemczech i Francji. Jednak w przypadku testowanej tu (i rekomendowanej przeze mnie) usługi z serii Hosting WWW SSD NVME, serwery znajdują się w Polsce (konkretnie – w Toruniu) w centrum danych firmy Data Space (datacenter TIER III+). Możemy więc uznać, że jest to hosting dla stron, których użytkownicy są głównie z Polski i tej części Europy.

Jednym z moich wymagań i kryteriów jakościowych, które biorę pod uwagę recenzując tutaj hostingi, jest oprogramowanie serwera. I skoro SeoHost znalazł się na liście rekomendowanych przeze mnie hostingów, to i on korzysta w przypadku testowego konta, z serwerów opartych o LiteSpeed, które to jest do 75x szybsze od konkurencji (Apache, Nginx). Dodatkowo – o czym nie znalazłem informacji na stronie seohost.pl – hosting wspiera protokół HTTP/2, który przyspiesza znacznie ładowanie się stron WWW.

SeoHost oferuje w ramach pakietów hostingowych serwer Redis, który dodatkowo przyspiesza działanie stron dynamicznych, zmniejszając znacznie ilość zapytań do bazy danych MySQL, a tym samym przyspieszając znacznie ładowanie się stron WWW.

SeoHost wspiera najnowszą dostępną wersję PHP, choć aby ją uruchomić, trzeba samodzielnie wybrać odpowiednią opcję w panelu. Domyślnie hosting uruchamiany jest na nieco starszej wersji języka PHP, która nadal jednak jest wspierana w kwestii poprawek bezpieczeństwa. Baza danych MySQL (a właściwie MariaDB) też była uruchomiona w aktualnej i wspieranej wersji.

Hosting w standardzie – i już w tym najtańszym koncie – oferuje dostęp do SSH, czyli linii poleceń, która bez wątpienia przyda się bardziej zaawansowanym użytkownikom. Dostęp przydzielany jest po opłaceniu konta (nie działa na kontach testowych).

Na stronie prezentującej ofertę hostingu, w pomocy, a później już podczas realnych testów hostingu, nie znalazłem w SeoHost żadnych niespotykanych czy dziwnych limitów, czy ograniczeń.

SeoHost pomaga bezpłatnie w przeniesieniu stron z hostingów konkurencji, choć w szczególnych i wymagających przypadkach zastrzega sobie prawo do odmowy takiej pomocy. Ze zwykłymi WordPressami, Joomlami, Drupalami czy sklepami na PrestaShop lub Magento nie powinno być żadnych problemów.

Podstawowe informacje o SeoHost

Dyskod 2 do 100 GB SSD NVMe
TransferBez limitu
Cenaod 57,81 zł brutto rocznie
Okres testowy7 dni

Szybkość hostingu SeoHost: Testy

Pora przejść do konkretów, czyli testów szybkości i wydajności SeoHost. To – przynajmniej dla mnie – najciekawsza część recenzji. Na podstawie narzędzi z mojego poradnika Jak przetestować hosting?, sprawdzę i przetestuję 6 rzeczy:

 • Szybkość (przepustowość) łącza internetowego
 • Wydajność i szybkość dysku
 • Szybkość serwerów DNS
 • Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)
 • Wydajność w pracy pod obciążeniem
 • Szybkość ładowania strony

Szybkość (przepustowość) łącza internetowego

Tak jak domowe czy komórkowe łącze internetowe testujemy za pomocą Speedtest, sprawdzając, jaki szybko upload i download mamy, tak i w identyczny sposób możemy przetestować łącze, z którego korzysta hosting. Za pomocą narzędzia Speedtest.net CLI (CLI, czyli w wersji uruchamianej z linii poleceń) sprawdziłem więc szybkość łącza SeoHost.

Wynik:

Speedtest dla SeoHost - wynik
Speedtest dla SeoHost – wynik
 • Ping: 6ms
 • Download: 801,48 Mb/s
 • Upload: 864,76 Mb/s

Ping – szybkość przesyłania pakietów informacji [mniej = lepiej]
Download – prędkość z jaką hosting pobiera dane [więcej = lepiej]
Upload – prędkość z jaką hosting wysyła dane [więcej = lepiej]

Wyniki są bardzo dobre. Szczególnie upload, który jest najważniejszą metryką, bo on mówi nam, jak szybko hosting jest w stanie wysyłać nam poszczególne elementy stron internetowych czy inne dane, które pobieramy ze stron WWW na nim umieszczonych (zdjęcia, pliki itd.). Test przeprowadzałem wiele razy i wyniki praktycznie zawsze były bardzo podobne do powyższych.

Wydajność i szybkość dysku

W testowanym pakiecie SeoHost oferuje dyski SSD NVMe, które są do 10-11x szybsze od dysków SSD. I wielokrotnie razy szybsze od zwykłych talerzowych dysków HDD. Sprawdźmy więc za pomocą polecenia dd, jaka jest szybkość zapisu na dysku, uruchamiając poprzez SSH polecenie ‌dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync

Oto wynik:

Szybkość dysku SeoHost - dd
Szybkość dysku SeoHost – dd
 • Czas: 0,728439 s
 • Prędkość: 1,5 GB/s

Świetny wynik, pokazujący sporą przewagę dysków SSD NVMe nad pozostałymi.

Szybkość serwerów DNS

Elementem każdych odwiedzin strony jest zapytanie do DNS. I choć liczone jest one w milisekundach, to im w krótszym czasie hosting odpowie na takie zapytanie użytkownika, tym strona szybciej się załaduje. Za pomocą DNS Speed Benchmark sprawdzi, jak szybko na zapytania DNS odpowiadają serwery SeoHost. Jako lokalizację wybieram wyłącznie Polskę.

Wyniki:

Test prędkości DNS SeoHost - wynik na mapie
Test prędkości DNS SeoHost – wynik na mapie
Test prędkości DNS SeoHost - tabela
Test prędkości DNS SeoHost – tabela

Wyniki uzyskaliśmy z 3 testowych maszyn w Warszawie. Mamy:

 • 1 x 9 ms
 • 2 x 28 ms

I wszystkie te wyniki SeoHost są zdecydowanie dobre.

Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)

Jak sprawdzić, czy WordPress działa szybko? Po pierwsze można zrobić to „na oko”, przeklikując się przez /wp-admin, dodając i edytując wpisy, akceptując komentarze czy korzystając z WordPressowej wyszukiwarki. Ale można też zrobić to w bardziej metodyczny sposób i użyć wtyczki WPPerformanceTester, która sprawdzi, jak hosting radzi sobie z zadaniami związanymi z PHP, bazą danych MySQL i typowymi operacjami na stronach, blogach czy sklepach opartych o WP.

Jak wypadł w tym teście SeoHost? Upewniłem się, że hosting korzysta z najnowszej dostępnej wersji PHP (była to wersja 7.4.5, którą musiałem włączyć) i rozpocząłem testy.

Wyniki wielu testów były powtarzalne i podobne:

WPPerformanceTester w SeoHost
WPPerformanceTester w SeoHost

Server Performance Benchmarks

 • Total Time (seconds): 9.907 [mniej = lepiej]

WordPress Performance Benchmark

 • Execution Time (seconds) : 1.365 [mniej = lepiej]
 • Queries Per Second:732.60073260073 [więcej = lepiej]

Test Server Performance Benchmarks sprawdzający zadania związane z PHP i MySQL dał wynik niecałych 10 sekund. Z trudem, ale udało się SeoHost załapać na wynik „dobry”, czyli taki poniżej 10 sekund. Jeśli wynik byłby bliżej 5 sekund, byłby super. A jeśli rezultatem byłoby więcej niż 10 sekund, to moglibyśmy mówić o kiepskim wyniku.

W drugim teście, czyli WordPress Performance Benchmark nie poszło już temu hostingowi z wielkopolski tak dobrze. Dobrym wynikiem byłby czas (Execution Time) poniżej 1 sekundy i jednocześnie więcej niż 1000 zapytań na sekundę (Queries Per Second). Niestety tutaj SeoHost nie zmieścił się w tym czasie i mimo wielu prób wynik zawsze oscylował w okolicach 1,3 – 1,4 sekundy i 700 – 800 zapytań na sekundę. Niezbyt dobrze.

Wydajność w pracy pod obciążeniem

W jaki sposób sprawdzić to, czy hosting dobrze poradzi sobie, gdy nasze strony będą popularne? Najlepiej przeprowadzić test, który sprawdzi, jak szybko serwer będzie odpowiadał na żądania pobrania strony WWW przy większej ilości odwiedzających stronę na raz.

Aby przeprowadzić taki test na SeoHost, uruchomiłem testową stronę na WordPressie, którą wypełniłem testowymi danymi (wpisami, stronami, zdjęciami). Użyłem WP w wersji 5.4.1, motywu Twenty Twenty (wersja 1.2) i świetnej wtyczki LiteSpeed Cache (wersja 2.9.9.2) ze standardowymi ustawieniami.

Następnie użyłem narzędzia Loader.io, któremu dałem zadanie przetestowanie tej strony na WordPressie (a raczej hostingu), symulując od 0 do 1 000 odwiedzin na stronie w tej samej chwili.

Testów wykonałem kilka, a to najczęstszy rezultat:

Wynik testu Loader.io na hostingu SEoHost
Wynik testu Loader.io na hostingu SEoHost
 • Średni czas odpowiedzi: 615 ms
  (minimalny: 115 ms, maksymalny: 5336 ms)
 • Średni czas odpowiedzi serwera przy 1000 aktywnych zapytaniach na stronie to 1168 ms, czyli 1,2 sekundy.
 • Błędów: 0

Świetny wynik SeoHost!

Szybkość ładowania strony

Teraz pora sprawdzić, jak testowa strona uruchomiona na SeoHost ładuje się użytkownikom końcowym. Specjalnie do tych testów (będą ich aż 4, z użyciem różnych narzędzi) wyłączyłem wtyczkę cache w WordPressie. Wyniki tego testu nie służą więc do pokazania, jak szybko strona może się załadować, ale do porównywania ich wyników z pozostałymi recenzowanymi przeze mnie hostingami (bo strona testowa jest identyczna). Zaczynamy?

WebPageTest

Test nr 1 za pomocą narzędzia WebPageTest.org.
Lokalizacja testowa: Warszawa, Polska

Wynik:

WebPageTest.org - wynik testu dla SeoHost
WebPageTest.org – wynik testu dla SeoHost
 • Load Time: 2.095s
 • First Byte: 0.347s

Pingdom Website Speed Test

Test nr 2 za pomocą narzędzia Pingdom Website Speed Test.
Lokalizacja testowa: Frankfurt, Niemcy

Wynik:

Pingdom Tool - wynik testu dla SeoHost
Pingdom Tool – wynik testu dla SeoHost
 • Load time: 365ms

GTmetrix

Test nr 3 za pomocą narzędzia GTmetrix
Lokalizacja testowa: Londyn, Wielka Brytania

Wynik:

GTmetrix.com - wynik testu dla SeoHost
GTmetrix.com – wynik testu dla SeoHost
 • Fully Loaded Time: 1.0s

PageSpeed Insights

Test nr 4 za pomocą narzędzia PageSpeed Insights (urządzenia mobilne / komórki).
Lokalizacja testowa: Nieznana

Wynik:

Google PageSpeed Insights - wynik testu dla SeoHost
Google PageSpeed Insights – wynik testu dla SeoHost
 • Indeks szybkości (na komórki): 4,2s

Skrzynki e-mail / poczta w SeoHost

Prosto z mostu: dobra wiadomość jest taka, że poczta nie ma żadnych limitów. W SeoHost możemy utworzyć dowolną liczbę skrzynek pocztowych.

Każda z nich, może mieć dowolną pojemność. Jedynym co nas w tym przypadku ogranicza, jest miejsce na dysku. Wiec, jeśli zdecydujemy się na najmniejszy pakiet (jak ja w tym teście), to musimy wiedzieć, że tylko tyle przestrzeni dyskowej będziemy mieli do dyspozycji łącznie na pliki, bazy danych i właśnie wszystkie przechowywane wiadomości e-mail z załącznikami.

Na hostingu znalazłem limit max. 1 000 maili wysyłanych / dzień na całe konto. Myślę, jednak, że nie będzie problemu z jego podniesieniem, nawet w najtańszym planie hostingowym, po kontakcie z BOK. Oczywiście pod warunkiem, że nie wykorzystujemy kont pocztowych do wysyłania spamu.

Oczywiście poczta na SeoHost ma wszystkie funkcje, narzędzia i możliwości, spotykane w tego typu usługach, takie jak:

 • usługa e-mail catch-all
 • Przekierowania / aliasy pocztowe
 • Autorespondery
 • Automatyczne wiadomości urlopowe
 • Listy dyskusyjne
 • Filtry pocztowe
 • Ochronę przed spamem

SeoHost obsługuje wszystkie 3 zabezpieczenia poczty, które zawsze sprawdzam na testowanych i recenzowanych hostingach: SPF, DKIM i DMARC. I choć nie znalazłem w panelu możliwości edycji tego ostatniego zabezpieczenia, to z tego co widziałem, było ono automatycznie włączone (wpisane do rekordów DNS). Plus i za to!

Webmail (czyli poczta przez stronę internetową) dostępna jest w SeoHost – jak w wielu innych hostingach – przy pomocy Roundcube. Wygląd, działanie – wszystko bez zarzutów. Poczta szybko dociera do adresata i jest dostarczana na hosting bez problemów.

Podczas moich testów skrzynki e-mail na SeoHost działały szybko i poprawnie.

Bezpieczeństwo SeoHost

Backupy (kopie zapasowe)

Kopie zapasowe wszystkich dancyh w SeoHost wykonywane są co 24 godziny. Okres przechowywania backupów różni się w zależności od typu danych. I tak:

 • Kopie zapasowe plików i poczty przechowywane są przez 3 dni
 • Kopie zapasowe baz danych przechowywane są przez 7 dni

Szkoda, że całość nie jest przechowywane przez minimum tydzień.

Na tę chwilę kopie przywracane są po kontakcie BOK, przez pracowników obsługi, ale z tego, co SeoHost deklaruje – pracują oni nad rozwiązaniem, które pozwoli na samodzielne przywracanie kopii zapasowych poprzez panel klienta.

Poza kopiami zapasowymi wykonywanymi automatycznie, mamy też w panelu możliwość samodzielnego tworzenie i przywracania kopii zapasowych w dowolnym momencie. Kopie te oczywiście zajmują dostępną dla nas przestrzeń dyskową, ale jest to świetne rozwiązanie, którego stosowanie polecam np. przed większymi aktualizacjami czy zmianami na stronach WWW. W panelu sami możemy wybrać jakie elementy mają być umieszczone w tym tworzonym przez nas backupie.

Samodzielne tworzenie backupu w SeoHost
Samodzielne tworzenie backupu w SeoHost

Darmowy certyfikat SSL (Let’s Encrypt)

SeoHost umożliwia automatyczne tworzenie i utrzymywanie bezpłatnego certyfikatu SSL od Let’s Encrypt. Gdyby tak nie było, recenzja nie znalazłaby się na tej stronie, bo jest to jeden z warunków koniecznych, abym zainteresował się danym hostingiem.

Certyfikat SSL możemy uruchomić samodzielnie dla każdej domen w panelu zarządzania hostingiem. Całość procesu sprowadza się do wybrania typu certyfikatu („Darmowy i automatyczny certyfikat od Let’s Encrypt”) i wybrania adresów stron WWW / domen, dla których certyfikat ma zostać wygenerowany. Po kliknięciu „Zapisz” i odczekaniu kilkunastu sekund certyfikat jest już gotowy i zainstalowany. Nie ma też konieczności przedłużania jego ważności, bo tym zajmie się automatycznie nasz hosting.

Uruchamianie darmowego certyfikatu SSL w SeoHost
Uruchamianie darmowego certyfikatu SSL w SeoHost

Bezpieczeństwo DNS (DNSSEC i DNS Anycast)

W kwestii bezpieczeństwa serwerów DNS, niestety SeoHost nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Na próżno szukać w ofercie tej firmy usług takich jak DNSSEC (która chroni strony WWW przed podszyciem się pod nie) czy usługi DNS Anycast (wiele różnych serwerów DNS w różnych lokalizacjach na Świecie). A szkoda!

Zgodność z RODO

SeoHost to polska firma (zarejestrowana w miejscowości o przyjaźnie brzmiącej nazwie – Śmieszkowo), a także serwery tej usługi zlokalizowane są w Polsce. SeoHost nie ma więc wyjścia, świadcząc usługi w PL, dla klientów z Polski i Unii firma musi być w 100% zgodna z RODO.

Nie znalazłem na stronie żadnych szczegółowych informacji dot. kwestii podpisania z tym hostingiem umowy powierzenia danych osobowych, ale zakładam, że albo tę kwestię reguluje regulamin hostingu, albo można po kontakcie z supportem, taką umowę podpisać (elektronicznie czy „papierowo”).

Uptime w SeoHost, awarie i SLA

Jeśli chodzi o SLA dla serwerów oferowanych przy SeoHost, to firma stawia sprawę jasno. Oferuje ona 99% uptime sieci i 99% bezawaryjności sprzętowej dla swoich usług hostingowych. Oznacza to, że maksymalna dopuszczalna niedostępność hostingu SeoHost to 7 godzin (432 minuty) w skali miesiąca.

W regulaminie hostingu nie znalazłem żadnych informacji o tym, co się dzieje, gdy SLA nie zostanie dotrzymane. Jest tylko informacja o maksymalnym czasie reakcji supportu na awarię do 3 godzin. SeoHost podchodzi do sprawy zachowawczo, wiec miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie się trzeba o tym przekonać na własnej skórze.

Nadzieja, nadzieją, ale warto postawić na konkrety i dane (tak, jak lubię!). Dlatego samemu, niezależnie sprawdzę, jaki jest uptime „mojego” serwera w SeoHost. Za pomocą narzędzia updown.io monitoruję na bieżąco dostępność serwera, sprawdzając co 1 minutę z jednej z 8 lokalizacji na Świecie czy hosting działa prawidłowo i jak szybko odpowiada na zapytanie. Uptime na czas pisania recenzji to 100%, ale zawsze aktualne dane znajdziesz poniżej. Będę też aktualizował tę recenzję w razie ewentualnych większych problemów, czy awarii, choć oczywiście liczę, że dnie będzie to konieczne.

Dane o uptime, awariach, niedostępności i czasie odpowiedzi serwera SeoHost NA ŻYWO:

Panel zarządzania hostingiem

SeoHost, taj jak wiele podobnych firm oferuje 2 panele z osobnymi danymi do logowania (loginem i hasłem). Pierwszy: do zarządzania płatnościami i zamawiania usług. Drugi: do zarządzania samym hostingiem.

Ten pierwszy (finansowy) panel zarządzania to chyba autorskie rozwiązanie firmy SeoHost – wygląda, prosto i czytelnie i działa bardzo sprawnie i szybko. Choć oczywiście nie będziemy za często tam zaglądali, to duży plus.

Drugi panel (do zarządzania hostingiem), oparty jest o oprogramowanie Direct Admin. To właśnie w nim tworzymy kopie, bazy danych, zarządzamy skrzynkami e-mail czy innymi elementami hostingu. Panel ten wygląda przestarzale i nie jest responsywny (nie jest np. dostosowany do urządzeń mobilnych), ale taki już urok tego standardowego wyglądu DA. Ma za to wszystko pod ręką w jednej z 4 sekcji: Twoje konto, Zarządzanie kontami E-mail, Opcje Zaawansowane i Web Applications.

Dla tych, którzy – podobnie jak ja – przyzwyczajeni są do wyglądu i działania tego panelu, nie będzie problemem znalezienie wszystkich potrzebnych opcji. Ale myślę, że i osoby nowe jakoś sobie poradzą. Do samego działanie nie ma się za co przyczepić.

Ostatnią sekcją, o której wspomniałem, jeśli chodzi o panel zarządzania hostingiem Direct Admin w SeoHost, jest „Web Applications”. Co to takiego? To nic innego jak automatyczny instalator skryptów czy usług, który pozwala na zainstalowanie np. WordPressa za pomocą kilku kliknięć i wybrania odpowiednich opcji.

Wybór oprogramowanie jest naprawdę spory, a sam instalator mimo niezbyt ciekawego wyglądu i z pozoru wielu opcji, działa bardzo szybko i sprawnie. Przetestowałem instalację na przykładzie WordPressa i całość zajęła dosłownie chwilę. Nie musiałem też wypełniać wszystkich pól i podawać żadnych informacji – domyślne ustawienia są jak najbardziej OK, więc nie trzeba się tym przejmować.

Autoinstalator w SeoHost - polecane aplikacje
Autoinstalator w SeoHost – polecane aplikacje
Autoinstalator w SeoHost - instalacja WordPressa
Autoinstalator w SeoHost – instalacja WordPressa

Nie znajdziemy za to w panelu zarządzania hostingiem żadnej formy integracji z popularną (i polecaną przeze mnie) usługą Cloudflare, która jest CDN-em przyspieszającym i zabezpieczającym strony WWW przed różnymi atakami. Szkoda, bo byłby to miły dodatek ułatwiający pracę wielu webmasterów i właścicieli stron internetowych.

Nie znajdziemy w SeoHost także dwuetapowego/dwuskładnikowego logowania, czyli dodatkowego zabezpieczenia panelu do zarządzania hostingiem. Takie zabezpieczenie zwane w skrócie 2FA pozwoliłoby na wymaganie np. kodu SMS, kodu z aplikacji czy klucza U2F przy każdej próbie zalogowania się na hosting z nowego urządzenia. Szkoda, że takiej opcji nie ma.

Support SeoHost

SeoHost oferuje wsparcie swoim klientom za pomocą 3 standardowych kanałów, które dostępne są w większości hostingów:

 1. Za pomocą adresu e-mail [email protected]
 2. Za pomocą formularza kontaktowego na stronie https://seohost.pl/kontakt/
 3. Za pomocą numerów telefonów 801 007 295 i +48 56 477 10 12

Podczas moich testów korzystałem z dwóch pierwszych form kontaktu i muszę powiedzieć, że nie mam żadnych zastrzeżeń. Odpowiedzi na moje wiadomości przychodziły zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilkunastu minut, były rzeczowe, konkretne i rozwiązywały sprawę.

BOK SeoHost działa sprawnie i szybko.

Podsumowanie recenzji SeoHost i moja ocena

Pakiety z serii Hosting WWW SSD NVME na hostingu SeoHost to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają dużej wydajności i szybkości działania stron WWW w niskiej cenie. Także stron pod działających pod obciążeniem (wielu odwiedzających jednocześnie). Zdecydowanie polecam!

Zalety

 • 100% dysków SSD NVMe (nawet 11x szybsze od SSD)
 • LiteSpeed (nawet 75x szybszy) + HTTP/2
 • Spore limity CPU (do 450%) i RAM (do 20 GB)
 • Absurdalnie niska cena (od 4 zł netto miesięcznie)
 • Serwer Redis przyspieszający strony WWW

Wady

 • Tylko 7 dni darmowych testów

🎁 Kod rabatowy SeoHost -35%

Firma SeoHost przygotowała indywidualny kod rabatowy -35% dla wszystkich czytelników strony JakWybraćHosting.pl.

Kod rabatowy możesz pobrać, klikając przycisk „Pobierz kod rabatowy -35%”, który znajduje się poniżej, na końcu recenzji.

Kod rabatowy SeoHost

Aby skorzystać z rabatu, podczas zamawiania hostingu i po rejestracji, znajdź pole „Wprowadź kod rabatowy” (pokazane na zrzucie ekranu), wpisz kod i kliknij przycisk „Zapisz”. Zniżka zostanie naliczona automatycznie.

Kod rabatowy obowiązuje na całe zamówienie i wszystkie usługi hostingowe firmy SeoHost, niezależnie od okresu, na który kupuje się hosting.