Recenzja Dhosting: Test hostingu 2021

Mateusz Mazurek Mateusz Mazurek • 16 min. czytania

Gruntowny test i szczera recenzja Dhosting. Testy wydajności i szybkości stron WWW. Sprawdzam: ofertę, parametry, szybkość (6 testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa, uptime, panel i support. Poznaj wady i zalety hostingu.

Oferta dhosting i ceny

dhosting.pl to hosting trochę inne niż pozostałe. Nie proponuje on swoim klientom wielu różnych pakietów do wyboru, ale ma jedną ofertę dla wszystkich – Elastyczny Web Hosting. Na czym polega oferta i skąd „elastyczność” w nazwie?

Zaraz o tym napiszę, ale na początek sprawdźmy, co każdy z klientów ma „w standardzie” od dhosting. Najważniejsze parametry techniczne (specyfikacja):

 • 50 GB powierzchni dysku (do wykorzystania na pliki, bazy, e-maile itd.)
 • Transfer bez limitu
 • 1 GHz CPU, czyli 1 rdzeń procesora do wykorzystania
 • 2 GB pamięci RAM
 • Nielimitowaną ilość stron WWW, które można uruchomić na hostingu
 • Nielimitowaną ilość skrzynek e-mail
 • Nielimitowaną ilość baz danych (MySQL)

Cena Elastycznego Web Hostingu w dhosting.pl to 295,20 zł brutto rocznie (240 zł netto), przy opłaceniu hostingu na 1 rok z góry. Przy płatności miesięcznej będzie nieco drożej, bo 34,44 zł brutto za miesiąc.

🎁 Uwaga! Przygotowałem kod rabatowy -10% na hosting w firmie Dhosting dla czytelników JakWybraćHosting.pl. Szczegóły na końcu recenzji.

Moim zdaniem, te podstawowe parametry są dobre, jak na tę cenę. Tym bardziej że zasoby (CPU, RAM) są gwarantowane, więc pod tym względem bliżej tej usłudze do VPS, niż do zwykłego hostingu współdzielonego. Szkoda tylko, że używane są dyski SSD, a nie ich szybsze wersje SSD NVMe. Hosting mimo tego spokojnie „uciągnie” kilka czy kilkanaście średniej wielkości stron internetowych (np. opartych na WordPress). Choć widziałem kiedyś na dhosting konto, które miało 45+ stron WWW (blogi i strony firmowe na WordPress, sklepy na WooCommerce, strony statyczne) i hosting świetnie dawał sobie radę 🙂

Ale to tylko „podstawa” a zasoby można dowolnie skalować. I tak:

 • 1 GHz CPU można zwiększyć do 24 GHz CPU
 • 2 GB RAM można zwiększyć do 64 GB RAM
 • 50 GB dysku można zwiększyć do 1 TB
Elastyczny Web Hosting - oferta dhosting
Elastyczny Web Hosting – oferta dhosting

Skalowanie może odbywać się bez potrzeby kontaktu z supportem – wszystko dzieje się automatycznie, po włączeniu odpowiedniej opcji w panelu. dhosting.pl oferuje automatyczne skalowanie, które za naszą zgodą, przy większym obciążeniu strony WWW zwiększy zasoby, aby strona ładowała się nadal szybko np. podczas trwającej wyprzedaży w naszym sklepie internetowym, black friday czy tzw. „Wykop efekt”.

dhosting.pl oferuje 14-dniowy bezpłatny okres testowy, w którym możemy przetestować dokładnie hosting (do czego zawsze zachęcam!). Jeśli będziemy zadowoleni, to opłacamy fakturę, a jeśli nie, to po prostu po tych 2 tygodniach usługa jest wyłączana i tyle.

Ponadto firma oferuje swoim klientom 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeśli w ciągu miesiąca od opłacenia usługi nie będziemy zadowoleni, możemy od firmy zażądać zwrotu pieniędzy bez żadnych konsekwencji. Dhosting zwraca wtedy wpłacone pieniądze, pomniejszone o opłatę od operatora płatności internetowych (ok. 2 zł). W praktyce możemy więc powiedzieć, że mamy 1,5 miesiąca (14+30 dni) na testy usługi bez zobowiązań.

Okres testowy w dhosting
Okres testowy w dhosting

Hosting dhosting.pl zlokalizowany jest w Polsce w serwerowni firmy ATMAN w Warszawie. Lokalizacja hostingu jest więc dobrym rozwiązaniem dla wszystkich stron, które są odwiedzane głównie przez użytkowników z Polski.

Hosting oparty jest na technologii LiteSpeed, która potrafi być nawet 75x szybsza od często wykorzystywanej w hostingach konkurencji, jaką jest np. serwer Nginx czy Apache. Obsługuje też HTTP/2, który przyspiesza wczytywania stron internetowych.

Niestety, dhosting.pl nie oferuje jednak swoim klientom rozszerzeń przyspieszających działanie dynamicznych stron internetowych, takich jak Redis i Memcached. Wielka szkoda. Dhosting oferuje już na hostingu serwer Redis!

W momencie testów hosting oferował PHP w wersjach nieaktualizowanych od 5 miesięcy. Najnowsza dostępna w dhosting wersja PHP to 7.4.0 (gdy wydana jest wersja 7.4.4), a domyślnie ustawianą dla nowych stron i zalecaną przez dhosting.pl wersją PHP jest 7.3.12 (gdy aktualna z tej linii wersja z najnowszymi poprawkami to 7.3.16). Takie 5-miesięczne opóźnienie w aktualizacjach to spore zagrożenie dla bezpieczeństwa, możliwy powód różnych błędów w działaniu stron czy obniżenia ich wydajności.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda z bazą danych. Serwer baz danych MySQL działa na przestarzałej i niewspieranej wersji MariaDB (wersja 10.0.27), która została wydana w sierpniu 2016, czyli prawie 4 lata temu. Sama linia wersji 10.0.X, doczekała się wielu późniejszych aktualizacji, aby ostatecznie jej wsparcie zakończyć ponad rok temu wersją 10.0.38. To niewydajne, niebezpieczne, nierozsądne podejście dhosting.

W trakcie testów hostingu na potrzeby tej recenzji nie natrafiłem na żadne „dziwne” ograniczenia czy ukryte limity, które powodowałyby, że korzystanie z hostingu w standardowy sposób (np. strony WWW na WordPress) byłoby uciążliwe.

Jedyną dziwną rzeczą, której nie spotkałem w innych hostingach i która zainteresuje raczej wyłącznie osoby techniczne, jest usuwanie raz na dobę kluczy SSH, które dodajemy do hostingu, aby logować się do linii poleceń szybciej i bezpieczniej (bez potrzeby podawania hasła). To uciążliwość dla osób wykorzystujących SSH do zarządzania danymi na hostingu.

Klientom, którzy zmieniają hosting i przenoszą się z innej firmy, dhosting.pl oferuje darmową migrację. Bezpłatnie i bez przerw w działaniu, może zostać przeniesione do 15 stron WWW i do 30 skrzynek pocztowych, które nie przekraczają łącznie 100 GB powierzchni. Wystarczy taką chęć zgłosić obsłudze w ciągu max. 2 miesięcy od założenia konta.

Dodatkowo hosting – choć się tym nie chwali – ma promocję polegającą na wyrównaniu okresu abonamentowego przy migracji od konkurencji. Jeśli przeniesiemy nasze strony z innego hostingu do Dhosting i zgłosimy taką chęć, firma przedłuży nam wykupiony okres o czas, który pozostał nam do wygaśnięcia usługi w firmie z której „uciekaliśmy”.

Darmowa migracja w dhosting
Darmowa migracja w dhosting

Podstawowe informacje o Dhosting

Dyskod 50 GB do 1 TB SSD
TransferBez limitu
Cena295,20 zł brutto rocznie
Okres testowy14 dni

Szybkość hostingu dhosting: Testy

Jeśli chodzi o szybkość samego hostingu dhosting.pl, to zgodnie z poradnikiem Jak przetestować hosting?, postaram się sprawdzić ofertę dhosting pod kątem tych 6 rzeczy:

 • Szybkość (przepustowość) łącza internetowego
 • Wydajność i szybkość dysku
 • Szybkość serwerów DNS
 • Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)
 • Wydajność w pracy pod obciążeniem
 • Szybkość ładowania strony

Wydajność dhosting i szybkość działania sprawdzał będę z wyłączonym elastycznym skalowaniem, aby przekonać się, jak działa hosting na podstawowych parametrach i bez dodatkowych opłat związanych z większym zużyciem procesora czy pamięci RAM. Czyli sprawdzam to, co dostajemy w standardzie.

Szybkość (przepustowość) łącza internetowego

Pierwszy test sprawdzi przepustowość łącza internetowego na koncie hostingowym za pomocą Speedtest.net CLI. Test uruchamiałem kilkanaście razy, o różnych porach dnia a poniższy wynik jest najczęściej pojawiającym się wynikiem:

Wynik testu Speedtest dla dhosting
Wynik testu Speedtest dla dhosting
 • Ping: 2ms
 • Download: 455,70 Mb/s
 • Upload: 2,33 Mb/s

Ping – szybkość przesyłania pakietów informacji [mniej = lepiej]
Download – prędkość z jaką hosting pobiera dane [więcej = lepiej]
Upload – prędkość z jaką hosting wysyła dane [więcej = lepiej]

Najważniejszą prędkością jest więc upload, bo to właśnie on w przypadku hostingu pokazuje, jak szybko odwiedzający stronę mogą pobierać dane z hostingu.

I tutaj spore zaskoczenie z mojej strony, bo ta wartość wynosi w przypadku dhosting.pl tylko ok. 2,33 Mb/s, czyli bardzo, bardzo mało. I wartość ta, mimo wykonywania testów kilkukrotnie (i korzystając z różnych serwerów speedtest.net) była mniej więcej stała i nie przekroczyła nigdy 2,60 Mb/s. Download wahał się od 128 Mb/s w najgorszym wypadku, do ponad 500 Mb/s w najlepszym.

Dziwna sprawa. Postanowiłem wiec sprawdzić transfery jeszcze jedną metodą – pobierając i wysyłając testowy plik 1 GB za pomocą wget. W tym wypadku średnia prędkość pobierania całego pliku na hosting (download) wyniosła 161,6 Mb/s, a szybkość wysyłania pliku na inny serwer (upload) – 255,2 Mb/s. Przy tym drugim teście wszystko wydaje się OK. Skąd więc tak dziwny wynik wcześniej?

W każdym razie zobaczymy później, jak będzie to wyglądało w testach na wydajność pracy pod obciążeniem czy szybkości ładowania stron www.

Wydajność i szybkość dysku

Tak jak wspominałem wcześniej, dhosting.pl działa na dyskach SSD (szkoda, że nie SSD NVMe) i to właśnie wydajność i szybkość dysku chciałem sprawdzić w tym teście. Niestety, narzędzie dd, którym chciałem się posłużyć i które standardowo zainstalowane jest na większości hostingów, nie było dostępne.

Nie jestem więc w stanie sprawdzić szybkości dysku w dhosting.

Nie szkodzi, bo najciekawsze testy dopiero przed nami 🙂

Szybkość serwerów DNS

Kolejnym testem jest szybkość działania serwerów DNS, do którego wykonania użyję narzędzia DNS Speed Benchmark. Jako że dhosting.pl ma serwery w Polsce, wykonam test sprawdzający szybkość serwerów DNS z różnych lokalizacji w Polsce.

Wyniki:

Test szybkości DNS dla dhosting - wynik na mapie
Test szybkości DNS dla dhosting – wynik na mapie
Test szybkości DNS dla dhosting - tabela
Test szybkości DNS dla dhosting – tabela
 • Warszawa (2 lokalizacje) – 1 ms
 • Łódź: 15 ms
 • Kraków: 27 ms
 • Gdańsk: 41 ms

Nie jest źle, choć wynik dla Gdańska mógłby być lepszy.

Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)

Myślę, że w przypadku tej recenzji i testów dhosting, najlepiej przetestować wydajność operacji PHP i bazy danych MySQL na przykładzie wtyczki WPPerformanceTester do WordPressa.

Dhosting pozwala na ustalenie wersji PHP dla każdej strony, więc w przypadku tego testowego WordPressa ustawiłem najnowszą dostępną na hostingu wersję PHP, czyli 7.4.0. Test wykonywałem kilkukrotnie, a prezentowany wynik jest najczęściej występującym.

I oto wyniki:

Wyniki testu dhosting.pl - wydajność PHP/MySQL i WordPress
Wyniki testu dhosting.pl – wydajność PHP/MySQL i WordPress

Server Performance Benchmarks

 • Total Time (seconds): 8.929 [mniej = lepiej]

WordPress Performance Benchmark

 • Execution Time (seconds) : 2.492 [mniej = lepiej]
 • Queries Per Second: 401.28410914928 [więcej = lepiej]

I o ile w pierwszym teście wynik jest w porządku (wynik poniżej 10 sekund jest OK, a poniżej 5 sekund, jest super), o tyle w drugim teście jest gorzej.

Drugi test, czyli sprawdzenie jak dobrze hosting radzi sobie z obsługą WordPressa (zapytania do bazy danych i operacje typowe dla blogów, sklepów i stron opartych właśnie o WP) wypada raczej słabo. Z mojego doświadczenia, dobrym wynikiem w tym teście jest czas poniżej 1 sekundy (i powyżej 1000 queries per second), natomiast super wynikiem jest wynik jeszcze o połowę lepszy (0,5 sekundy / 2000 queries). Dhosting wypada tutaj raczej średnio.

Wydajność w pracy pod obciążeniem

Do testów, wydajności pod obciążeniem i szybkości ładowania stron, wykorzystam WordPressa w wersji 5.4, z testową paczką danych i uruchomionym motywem Twenty Twenty (wersja 1.2), działającego na PHP w wersji 7.4.0 (najnowsza dostępna na hostingu). Testowy WordPress miał włączoną wtyczkę do cache – LiteSpeed Cache (wersja 2.9.9.2) z domyślnymi ustawieniami.

Do testów wykorzystałem narzędzie Loader.io, któremu zleciłem sprawdzenie, jak zachowa się hosting w teście, w którym na moim testowym WordPressie (z cache) będzie przybywało w ciągu 1 minuty odwiedzających na stronie od 0 do 1000 jednoczesnych połączeń. Jak sobie poradził dhosting?

Wyniki testu hostingu dhosting pod obciążeniem - loader.io
Wyniki testu hostingu dhosting pod obciążeniem – loader.io
 • Średni czas odpowiedzi: 303 ms
  (minimalny: 100 ms, maksymalny: 2784 ms)
 • Średni czas odpowiedzi serwera przy 1000 aktywnych zapytaniach na stronie to 495 ms.
 • Błędów: 0

Wynik jest jak najbardziej dobry.

Szybkość ładowania strony

Teraz przeprowadzę testy szybkości strony na serwerze dhosting.pl, wykonane za pomocą 4 różnych narzędzi on-line. Testowa strona WordPress jest bez systemu cache.

WebPageTest

Pierwszy test szybkości ładowania testowej strony na dhosting, wykonany zostanie z wykorzystaniem narzędzia WebPageTest.org.
Lokalizacja: Warszawa, Polska

Wynik:

dhosting: Wynik testu szybkości strony WebPageTest.org
dhosting: Wynik testu szybkości strony WebPageTest.org
 • Load Time: 1.985s
 • First Byte: 0.315s

Pingdom Website Speed Test

Drugi test przeprowadziłem za pomocą narzędzia Pingdom Website Speed Test.
Lokalizacja: Frankfurt, Niemcy

Wynik:

dhosting: Wynik testu szybkości strony Pingdom
dhosting: Wynik testu szybkości strony Pingdom
 • Load time: 456ms

GTmetrix

W trzecim teście sprawdzającym szybkość testowej strony na dhosting użyję narzędzia GTmetrix.
Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania

Wynik:

dhosting: Wynik testu szybkości strony GTmetrix
dhosting: Wynik testu szybkości strony GTmetrix
 • Fully Loaded Time: 1.0s

PageSpeed Insights

Ostatni test hostingu dhosting polegał będzie na sprawdzeniu indeksu szybkości strony w wersji na telefony komórkowe z wykorzystaniem narzędzia PageSpeed Insights.
Lokalizacja: Nieznana

Wynik:

dhosting: Wynik testu szybkości strony Google PageSpeed Insights
dhosting: Wynik testu szybkości strony Google PageSpeed Insights
 • Indeks szybkości (na komórki): 3,9s

Skrzynki e-mail / poczta na dhosting

W standardzie dhosting.pl oferuje nieograniczoną liczbę kont e-mail dostępna w ramach Elastycznego Web Hostingu. Maksymalna objętość skrzynki pocztowej nie jest w żaden sposób limitowana – poczta może zajmować tyle miejsca, ile zostało go na dysku (domyślnie: 50 GB).

Nie ma też limitu ilości wysłanych wiadomości e-mail (na godzinę, na dzień, na dobę, na miesiąc), więc bez problemu można wykorzystywać pocztę w dhosting.pl do celów biznesowych, nawet przy wielu skrzynkach e-mail dla pracowników, którzy wymieniają codziennie wiele wiadomości.

Wszystkie standardowe opcje e-mail hostingu, takie jak usługa catch-all, aliasy, przekierowania czy autorespondery e-mail są w dhosting dostępne bezpośrednio z poziomu panelu. Tak samo, jak biała/czarna lista adresów e-mail i podstawowe filtry antyspamowe.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa poczty e-mail, to dhosting oferuje w standardzie rekordy SPF i DKIM, które można skonfigurować w prosty sposób, zaznaczając odpowiednią opcję przy zakładaniu każdej ze skrzynek. Niestety, nie znalazłem nigdzie w panelu hostingu opcji ustawienia mechanizmu DMARC na poczty.

Odbieranie i wysyłka wiadomości przez webmail, czyli przeglądarkowy interfejs poczty e-mail zwany w tym przypadku dPocztą działa w 100% poprawnie i wygląda na pierwszy rzut oka w porządku.

Bezpieczeństwo dhosting

Backupy (kopie zapasowe)

Kopie zapasowe w dhosting wykonywane są co 24h, czyli raz na dobę. I to jest OK. Gorzej, że hosting przechowuje tylko 3 ostatnie kopie zapasowe, więc w przypadku jakiejś awarii czy problemów na stronie, lepiej zareagować szybko, bo po 72 godzinach stracimy kopię zapasową plików.

Warto też pamiętać o tym, że kopia poczty przechowywana jest tylko przez 24 godziny.

Plusem w kwestii backupów w dhosting jest natomiast możliwość wykonywania w prosty sposób kopii zapasowej bazy danych MySQL bezpośrednio z panelu. Podobnie, jednym kliknięciem możemy przywrócić kopię zapasową bazy danych czy całej strony WWW. Całość działa szybko i bezproblemowo.

Darmowy certyfikat SSL (Let’s Encrypt)

Obsługa certyfikatów SSL dla stron internetowych hostowanych w dhosting.pl jest bajecznie prosta. Jest prosta, bo… nie ma czego obsługiwać. Po prostu dla wszystkich stron, które umieścimy na hostingu, automatycznie generowany jest bezpłatny certyfikat SSL od Let’s Encrypt. Nic nie trzeba klikać, zaznaczać czy konfigurować. Po prostu dodając dowolną stronę do dhosting, mamy w pakiecie zawsze działający bezproblemowo SSL.

Obsługa SSL w dhosting
Obsługa SSL w dhosting

Bezpieczeństwo DNS (DNSSEC i DNS Anycast)

Niestety, jeśli chodzi o bezpieczeństwo domen i serwerów DNS, dhosting nie wypada najlepiej. Na próżno szukać w ofercie warszawskiej firmy możliwości włączenia DNSSEC, które zabezpiecza dodatkowo domeny przed złośliwym przekierowaniem w inne miejsce czy usługi DNS Anycast, która utrzymuje serwery DNS w kilku różnych lokalizacjach na Świecie. I choć nie są to tzw. usługi „musi have” to szkoda, że w tym przypadku nie są elementem oferty.

Zgodność z RODO

Lepiej sprawa wygląda, jeśli chodzi o zgodność hostingu z RODO. Oczywiście jak każda firma w Unii Europejskiej, tak i dhosting.pl Sp. z o.o. musi przestrzegać Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, ale i oprócz przestrzegania ich samodzielnie, musi oferować swoim klientom (którzy trzymają na hostingu dane – w tym dane osobowe) możliwość podpisania odpowiedniej umowy.

W dhosting umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych, niezbędną do zachowania zgodności z RODO podpiszemy na dwa sposoby:

 1. Drukując umowę, podpisując i wysyłając podpisany skan dokumentu, wraz z przelewem weryfikacyjnym na 0,10 zł.
 2. Wysyłając papierowe dokumenty pocztą tradycyjną

Umowa Powierzenia Danych Osobowych (PPDO) odsyłana jest przez dhosting.pl taką samą drogą (elektroniczną lub tradycyjną).

Umowa RODO w dhosting
Umowa RODO w dhosting

Uptime w dhosting, awarie i SLA

dhosting.pl na swoich stronach i w ofercie oferuje dla klientów Elastycznego Web Hostingu SLA na poziomie 99,90% w skali roku. Miesięcznie, wychodzi więc, ze maksymalny czas niedostępności może wynieść 43 minuty i 12 sekund, jednak skoro SLA jest w podawane „w skali roku” to w danym miesiącu niedostępność może być większa.

Nie znalazłem jednak w regulaminie hostingu czy w innym dokumencie, szczegółowych warunków dotyczących oferowanego SLA. Mogę się tylko domyślać, że w przypadku awarii czy innych problemów, które wiążą się z dłuższą niedostępnością usług, można będzie liczyć na przedłużenie ważności hostingu o dodatkowy czas. Ale to tylko moje domysły.

Do tej pory i podczas testów, nieprzerwany czas działania, czyli uptime w dhosting.pl wynosi od 100%. Trzeba przetestować, jak sytuacja będzie wyglądała w dłuższym okresie, dlatego ciągle monitoruję pod tym kątem moje testowe konto, które wykupiłem w dhosting za pomocą niezależnego narzędzia (updown.io), które co 1 minutę sprawdza z 8 lokalizacji na Świecie, czy hosting działa poprawnie. Ponadto narzędzie sprawdza czas odpowiedzi serwera i pokazuje, gdy jest on zbyt długi (hosting działa, ale jest bardzo wolny).

Dane na żywo, wraz z historią za ostatnie miesiące znajdziesz poniżej. Ponadto co jakiś czas będę aktualizował niniejszą recenzję, aby znalazły się tu informacje o ewentualnych awariach czy problemach (choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby).

Dane o uptime, awariach, niedostępności i czasie odpowiedzi serwera dhosting NA ŻYWO:

Panel zarządzania hostingiem (dPanel)

Zacznę od tego, że dhosting oferuje dwa panele do zarządzania hostingiem. Standardowy panel i „nowy” panel dostępny pod adresem nowy.dpanel.pl, który przedstawiany jest jako „wersja beta”, choć działa już z powodzeniem od maja 2018 roku, gdy pierwszy raz miałem okazję go używać. Już nieaktualne – „nowy panel” (dPanel 3.5) jest już domyślnie dostępny pod adresem dpanel.pl.

Ja w moich testach od początku do końca korzystam wyłącznie z tego „nowego” panelu, który jest zwyczajnie lepszy, wygodniejszy, ładniejszy i bardziej intuicyjny od swojego starszego brata.

dPanel – bo tak nazywa się panel zarządzania hostingiem w dhosting, to autorskie rozwiązanie firmy, które po dłuższym używaniu mogę śmiało nazwać jednym z lepszych paneli zarządzania hostingiem, z których miałem okazję korzystać. I nie chodzi wyłącznie o wygląd czy funkcjonalność, ale i o UX i intuicyjność, dzięki której większość potrzebnych rzeczy i ustawień da się w prosty sposób znaleźć i wykonać bez sięgania po strony z pomocą.

Hosting oferuje także autoinstalator, który działa naprawdę sprawnie. Wystarczy podać adres strony oraz to, co chcemy zainstalować i tyle! Po chwili otrzymujemy wszystkie dane dostępowe (loginy, hasała, skrzynkę e-mail) do nowo utworzonego bloga, forum, sklepu czy strony www. A co można zainstalować dwoma kliknięciami w dhosting.pl? Do wyboru mamy Magento, Prestashop, WordPress, Joomla, Drupal i phpBB3. Całość instalacji trwa maksymalnie kilka minut.

Nie wiem tylko dlaczego podczas testów domyślnie zainstalowana została przestarzała i nieaktualna wersja WordPressa, sprzed ponad 4 miesięcy (wersja 5.2.5, gdy aktualna na czas testów to 5.4). Oczywiście po zalogowaniu się do WordPress, można ją zaktualizować jednym kliknięciem, ale hosting powinien dbać o takie rzeczy.

W panelu zarządzania hostingiem znajdziemy też integrację z usługą Cloudflare, która działa bardzo dobrze. Uruchomienie Cloudflare sprowadza się do kilku kliknięć w panelu zarządzania oraz późniejszej zmiany rekordów DNS (jeśli domenę mamy kupioną w innej firmie). Z poziomu panelu można później jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć ochronę przed DDoS, wyczyścić cache czy zarządzać poziomem ochrony, cache i innymi ustawieniami. Całość działa sprawnie.

dhosting.pl – podobnie jak większość hostingów w Polsce – nie oferuje niestety dwuskładnikowego logowania (2FA). Panel zarządzania hostingiem, zabezpieczony jest wyłącznie loginem, który ustalamy podczas rejestracji konta i hasłem. Wspominam o tym, bo, mimo że nie jest to standard w branży, to warto, aby hostingi oferowały dwuetapowe logowanie, które oprócz hasła wymagało będzie wykorzystania drugiego składnika (kod z SMS, jednorazowy kod z aplikacji, klucz U2F).

Support dhosting.pl

Pomoc techniczna to dla niektórych jedna z podstawowych kwestii, które biorą pod uwagę przy wyborze hostingu, a dla innych nieistotna kwestia. Ja jestem zdania, że dobrze, gdyby obsługa była szybka, sprawna i konkretna, ale jeszcze lepiej, gdy nie trzeba korzystać z jej pomocy 🙂

Biuro Obsługi Klienta dhosting.pl działa całą dobę i odpowiada 7 dni w tygodniu na zgłoszenia wysyłane na adres e-mail [email protected] oraz przez panel hostingu. Natomiast infolinia dhosting (BOK) pod numerem tel. +48 22 292 01 01 dostępna jest dla klientów w godzinach od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku.

Podczas moich testów i „zasypywania” obsługi różnymi pytaniami, czy problemami, odpowiedzi dostawałem szybko i nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem pomocy. Miła, szybka i sprawna obsługa.

Podsumowanie recenzji dhosting i moja ocena

dhosting.pl to moim zdaniem dobra usługa „dla każdego”. Ma parę wad, o których wspomniałem w recenzji, jednak jej uniwersalność, parametry, cena i „elastyczność” jeśli chodzi o zasoby, sprawiają, że hosting śmiało można polecić w większości standardowych przypadków. Hosting nie zabija wydajnością, ale w tej cenie oferuje przyzwoitą szybkość działania stron WWW. Szukasz pewnego hostingu na proste strony WWW czy blogi na WordPress? Dhosting będzie dobrym rozwiązaniem w tej cenie.

Zalety:

 • Elastyczne skalowanie zasobów (aż do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD)
 • 14-dniowy bezpłatny okres testowy
 • Darmowa migracja (do 15 WWW i 30 skrzynek e-mail)
 • Szybki serwer LiteSpeed (do 75x szybciej niż inne)
 • Wygodny, intuicyjny panel zarządzania hostingiem

Wady:

 • Nieaktualne wersje PHP i MySQL
 • Kopie zapasowe tylko z 3 ostatnich dni (poczta z 24h)

🎁 Kod rabatowy Dhosting -10%

Dla wszystkich czytelników strony JakWybraćHosting.pl przygotowałem indywidualny kod rabatowy -10% na Elastyczny Web Hosting w firmie Dhosting.

Kod rabatowy możesz pobrać, klikając przycisk „Pobierz kod rabatowy -10%”, który znajduje się poniżej, na końcu recenzji.

Aby skorzystać z rabatu, podczas zamawiania hostingu, znajdź przycisk „MAM KOD POLECAJĄCEGO” (pokazany na zrzucie ekranu), wpisz kod i kliknij przycisk „UŻYJ”. Zniżka powinna też zostać naliczona automatycznie (a kod uzupełniony), po przejściu na stronę dhosting.pl z dowolnego linka na tej stronie.

Kod rabatowy obowiązuje na całe zamówienie i wszystkie usługi hostingowe firmy Dhosting, niezależnie od okresu, na który kupuje się hosting.