Recenzja HostMark: Test hostingu 2022

Mateusz Mazurek Mateusz Mazurek • 16 min. czytania

Gruntowny test i szczera recenzja HostMark. Testy wydajności i szybkości stron WWW. Sprawdzam: ofertę, parametry, szybkość (6 testów), pocztę e-mail, kwestie bezpieczeństwa, uptime, panel i support. Poznaj wady i zalety hostingu.

Oferta HostMark i ceny

HostMark to polska firma hostingowa, która powstała stosunkowo niedawno (w 2018 roku), ale szybko zdobyła spore grono zadowolonych i wiernych klientów. Napiszę szczerze – jeszcze nie tak dawno nie wiedziałem o tej firmie nic poza tym, że nazwa obiła mi się o uszy. Ale gdy zobaczyłem ich ofertę… No ale po kolei.

Do testów oferty HostMark wziąłem najtańszy pakiet HM 5, bo okazało się, że już on spełnia wszystkie moje kryteria, jeśli chodzi o parametry i limity hostingu. To zdarza się niezwykle rzadko. Plan ten oferuje:

 • 5 GB pojemności na dysku SSD NVMe
 • Brak limitu transferu
 • Brak limitu ilości domen i stron WWW
 • 2 GB pamięci RAM i 1 rdzeń procesora (CPU) do wykorzystania
 • Nielimitowaną liczbę skrzynek e-mail
 • Nielimitowaną liczbę baz danych (MySQL)

Jeśli komuś wystarczy 5 GB powierzchni na wszystkie pliki strony internetowej i pocztę (a w wielu przypadkach tak będzie), to za pakiet HM 5 w HostMark zapłaci tylko …123 zł brutto rocznie. Tak, to nie pomyłka. Najtańszy pakiet kosztuje stówkę + VAT. Można też opłacać go co miesiąc, a cena wtedy nie wzrasta i wynosi 12,30 zł brutto miesięcznie. Jak na tę cenę parametru nią naprawdę świetne.

🎁 Uwaga! Firma HostMark przygotowała kod rabatowy -20% na wszystkie plany hostingowe dla czytelników JakWybraćHosting.pl. Szczegóły na końcu recenzji.

A co, gdyby pojemność 5 GB okazało się zbyt mała? Droższe pakiety (z większą pojemnością, większą ilość pamięci RAM i CPU) kosztują tak jak w poniższym cenniku:

Pakiety hostingowe w HostMark
Pakiety hostingowe w HostMark

Nie wstawiam tu całej rozpiski, ale pakiety hostingowe w cenniku HostMark kończą się na planie, który oferuje 250 GB dysku NVMe, 4 rdzenie CPU i 6 GB RAM. Potwór.

Na stronie nie znalazłem informacji o CPU i RAM dla każdego z pakietów hostingowych, więc wstawiam tutaj informację, jaką uzyskałem od supportu:

 • Paket HM5 i HM10 – 1 rdzeń cpu i 2 GB RAM
 • Pakiet HM15, HM20 i HM25 – 2 rdzenie CPU i 3 GB RAM
 • Pakiet HM40, HM60 i HM80 – 3 rdzenie CPU i 5 GB RAM
 • Pakiet HM100, HM150, HM200 i HM250 – 4 rdzenie CPU i 6 GB RAM

No, ale wróćmy na ziemię. Rekomendowanym przeze mnie pakietem minimalnym jest w tym wypadku najtańszy pakiet HM 5. Oferuje on wszystko, co jest potrzebne, aby uruchomić szybką i wydajną stronę np. na WordPressie, bloga, sklep internetowy itd. Albo i 50 stron WWW, o ile tylko nie zapełnimy miejsca na dysku – wtedy będziemy musieli „przeskoczyć” na wyższy plan hostingowy.

Choć HostMark wprost się tym nie chwali na stronie WWW (albo taka informacja nie rzuciła mi się w oczy), to hosting oferuje 7 dni bezpłatnych testów. Hosting uruchamiany jest kilka minut po złożeniu zamówienia, a jego dane wysyłane są na e-mail. Jeśli nie opłacimy pro formy w ciągu tych 7 dni, hosting zostanie po prostu wyłączony. Bez żadnych zobowiązań czy dodatkowych działań.

Serwery HostMark oparte są o LiteSpeed, który jest nawet do 75x bardziej wydajny od popularnych serwerów Apache czy Nginx. Do tego w standardzie otrzymujemy wsparcie dla protokołów HTTP/2 i HTTP/3, które znacznie przyspieszają ładowanie się stron WWW w przeglądarkach. Dodatkowo do dyspozycji klientów są serwery Redis i Memcached, których włączenie i ustawienie powoduje wzrost szybkości dynamicznych stron WWW, ograniczając liczbę zapytań do baz danych.

Hosting wspiera wszystkie najnowsze wersje PHP, a używaną wersję możemy dla każdej strony ustawić osobno w panelu. Wersja MySQL też jest najnowsza, więc możemy być pewni, że działamy na aktualnych, zabezpieczonych i najbardziej wydajnych wersjach oprogramowania.

Jak wspomniałem wcześniej – hosting HostMark oparty jest w całości na dyskach SSD NVMe, które są 11x szybsze od standardowych dysków SSD, używanych w wielu hostingach. Na tych dyskach są wszystkie dane (pliki, bazy, poczta) – firma nie używa innego rodzaju dysków w swoich serwerach.

A same serwery HostMark zlokalizowane są w Polsce. Konkretnie w Gdańsku, w datacenter firmy Artnet, które zgodne jest ze standardem TIER III.

Do każdego z pakietów (w tym tego najtańszego, który testuję w tej recenzji) oferowany jest dostęp do SSH, czyli linii poleceń, dzięki której ja m.in. będę mógł wykonać kilka testów wydajności, a Ty zyskasz możliwość np. przenoszenia dużej ilości plików między serwerami. Dobra informacja.

Gdy testowałem HostMark.pl, nie napotkałem na żadne dziwne czy niestandardowe ograniczenia lub limity. Całość oferty wydaje się bardzo prosta i przejrzysta, co jest – moim zdaniem – jej dużą zaletą.

HostMark oferuje swoim nowym klientom bezpłatną migrację danych z poprzedniego hostingu. Wystarczy skontaktować się z supportem i ustalić wspólnie termin i przebieg migracji, która – jak twierdzi firma – w 95% przypadków odbywa się bez jakiejkolwiek przerwy w działaniu stron.

Podstawowe informacje o HostMark

Dyskod 5 do 250 GB SSD NVMe
TransferBez limitu
Cenaod 123 zł brutto rocznie
Okres testowy7 dni

Szybkość hostingu HostMark: Testy

Pora więc na testy wydajnościowe HostMark. W tej recenzji do testów używał będę narzędzi opisanych w moim poradniku Jak przetestować hosting?.

A sprawdzę 6 rzeczy:

 • Szybkość (przepustowość) łącza internetowego
 • Wydajność i szybkość dysku
 • Szybkość serwerów DNS
 • Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)
 • Wydajność w pracy pod obciążeniem
 • Szybkość ładowania strony

Szybkość (przepustowość) łącza internetowego

Zazwyczaj korzystam w tym teście z Speedtest.net CLI, ale Hostmark ma zablokowane pewne rodzaje połączeń, więc nie mogłem wykonać tego testu. Mam jednak alternatywę. Skorzystałem z polecenie wget, aby pobrać na mój hosting testowy duży plik, a następnie próbować pobrać go z Hostmark na inny serwer z baaardzo szybkim łączem.

Tak też zrobiłem i oto wyniki:

Prędkość łącza w HostMark
Prędkość łącza w HostMark
 • Download: 190 Mb/s
 • Upload: 166 Mb/s

Download – prędkość z jaką hosting pobiera dane [więcej = lepiej]
Upload – prędkość z jaką hosting wysyła dane [więcej = lepiej]

Podczas testu prędkość pobierania (download) była praktycznie przez cały czas nie niezmienionym poziomie 190 Mb/s. Za to upload był w granicach 111-187 Mb/s. Nie są to oszałamiając wyniki, ale tragedii też nie ma. Jest OK.

Wydajność i szybkość dysku

HostMark oferuje na wszystkich swoich kontach hostingowych dyski typu SSD NVMe, czyli młodszego i o nawet 11x szybszego brata dysków SSD. Poleceniem dd, a dokładnie ‌dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync, sprawdziłem szybkość zapisu na dysku na moim koncie hostingowym.

Wynik:

Szybkość dysku SSD NVMe w HostMark
Szybkość dysku SSD NVMe w HostMark
 • Czas: 1,0824 s
 • Prędkość: 992 MB/s

Bardzo, bardzo dobry wynik!

Szybkość serwerów DNS

Kolejną rzeczą wymagającą sprawdzenia jest czas, w jakim na zapytania odpowiadają serwery DNS na HostMark. Do przetestowania nich szybkości, użyłem narzędzia DNS Speed Benchmark, w którym jako lokalizację serwerów sprawdzających, wybrałem Polskę.

Wyniki są następujące:

Prędkość DNS - HostMark
Prędkość DNS – HostMark
Prędkość DNS - HostMark (lokalizacje)
Prędkość DNS – HostMark (lokalizacje)

1 ms (i <1ms) testując DNS z Warszawy i 5 ms w przypadku testu z Gdańska to super wynik. Brawo HostMark.

Wydajność PHP i MySQL (oraz WordPressa)

Ten test sprawdzi, jak wydajny jest serwer w połączeniu z najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na Świecie – z WordPressem. Do wykonania testu użyję wtyczki WPPerformanceTester, której zadaniem jest sprawdzić hosting pod kątem wydajności skryptów PHP i zapytań do bazy danych MySQL, które wykonywane są standardowo przy używaniu bloga, strony lub sklepu na WordPressie.

Przed testem, ustawiłem najnowszą dostępną na hostingu wersję PHP (7.4.3) i uruchamiałem test kilka razy o różnych polach, aby pokazać Ci poniżej najczęściej pojawiający się rezultat.

Wyniki:

Test WPPerformanceTester na hostingu HostMark
Test WPPerformanceTester na hostingu HostMark

Server Performance Benchmarks

 • Total Time (seconds): 9.025 [mniej = lepiej]

WordPress Performance Benchmark

 • Execution Time (seconds) : 3.106 [mniej = lepiej]
 • Queries Per Second: 321.95750160979 [więcej = lepiej]

Jeśli chodzi o pierwszy test hostingu (Server Performance Benchmarks), to wynik jest jak najbardziej OK. Każdy wynik poniżej 10 sekund – a tutaj mamy 9 sek.) możemy ustać, za dobry wynik wydajnego hostingu.

Niestety z wynikami drugiego testu jest dużo gorzej. Uzyskany wynik to ponad 3 sekundy i niewiele ponad 320 zapytań na sekundę. Kiepsko. Rezultatem, który mógłbym uznać za dobry w tym teście, jest maksymalnie 1 sekunda i szybkość 1000 zapytań na sekundę. Słabo.

Wydajność w pracy pod obciążeniem

Nadszedł więc czas na konkretny realny test. Będzie to test, w którym sprawdzę za pomocą Loader.io jak strona WWW (a raczej hosting, na którym jest uruchomiona), radzi sobie przy większej liczbie użytkowników. Konkretnie: sprawdzę, jak hosting poradzi sobie, gdy odwiedzających będzie stopniowo przybywało od 0 do 1000 osób próbujących w tej samej chwili odwiedzić tę samą stronę WWW.

Testowa strona uruchomiona będzie jak zawsze na WordPress (wersja 5.4) z motywem Twenty Twenty (w wersji 1.2) z wykorzystaniem testowych danych. Całość uruchomiona będzie na najnowszym PHP (7.4.3). Dodatkowo zainstalowałem i włączyłem wtyczkę do cache (LiteSpeed Cache w wersji 2.9.9.2), aby witryna jak najbardziej przypominała realny blog czy stronę. Test start.

Wyniki są następujące:

Wynik testu Loader.io - wydajność HostMark
Wynik testu Loader.io – wydajność HostMark
 • Średni czas odpowiedzi: 2818 ms
  (minimalny: 255 ms, maksymalny: 23555 ms)
 • Średni czas odpowiedzi serwera przy 1000 aktywnych zapytaniach na stronie to 5081 ms, czyli 5 sekund.
 • Błędów: 32 timeout na 9349 success

Szybkość ładowania strony

W tym teście (a raczej serii 4 testów) skorzystałem z pomocy 4 różnych narzędzi do mierzenia szybkości i wydajności strony WWW. Testowana strona to cały czas ten sam WordPress, co w poprzednim teście. Z tym że tym razem dla utrudnienia wyłączyłem wtyczki do cache, aby zobaczyć jak sobie radzi HostMark bez tej pomocy, która w praktyce zawsze i tak będzie włączona na prawdziwych stronach internetowych. Zaczynamy?

WebPageTest

Pierwszy test szybkości strony na HostMark – WebPageTest.org
Lokalizacja: Warszawa, Polska

Wynik:

WebPageTest - wynik szybkości strony na hostingu HostMark
WebPageTest – wynik szybkości strony na hostingu HostMark
 • Load Time: 2.100s
 • First Byte: 0.287s

Pingdom Website Speed Test

Drugi test szybkości strony na HostMrk – Pingdom Website Speed Test.
Lokalizacja: Frankfurt, Niemcy

Wynik:

Pingdom - wynik szybkości strony na hostingu HostMark
Pingdom – wynik szybkości strony na hostingu HostMark
 • Load time: 385ms

GTmetrix

Trzeci test szybkości strony na HostMrk – GTmetrix
Lokalizacja: Londyn, UK

Wynik:

GTmetrix - wynik szybkości strony na hostingu HostMark
GTmetrix – wynik szybkości strony na hostingu HostMark
 • Fully Loaded Time: 1.2s

PageSpeed Insights

Czwarty (ostatni) test szybkości strony na HostMark – PageSpeed Insights – urządzenia mobilne
Lokalizacja: Nieznana

Wynik:

Google PageSpeed Insights - wynik szybkości strony na hostingu HostMark
Google PageSpeed Insights – wynik szybkości strony na hostingu HostMark
 • Indeks szybkości (na komórki): 4,1s

Skrzynki e-mail / poczta na HostMark

Nawet na tym najtańszym koncie hostingowym, które aktualnie testuję, HostMark nie ma żadnego limitu ilości skrzynek. Kont pocztowych możemy zakładać do woli, pamiętając o tym, że jedynym co nas ogranicza, jest całkowita pojemność naszego konta hostingowego. Jeśli więc zamierzamy trzymać na hostingu historię e-maili z ostatnich kilkunastu lat, ze wszystkimi załącznikami, musimy liczyć się z tym, że może to zajmować trochę miejsca.

Jedyny limit, na który się natknąłem przeglądając panel, ustawienia poczty i testując serwer pocztowy, jest maksymalnie 1 000 wysłanych maili na dzień. Gdybyśmy chcieli wysłać więcej wiadomości z naszych skrzynek pocztowych, trzeba będzie skontaktować się z supportem i poprosić o zwiększenie tego limitu.

Konta e-mail, tak jak większość hostingów oferują wszystkie najpotrzebniejsze opcje takie jak:

 • e-mail catch-all
 • przekierowania (aliasy)
 • autorespondery
 • automatyczne wiadomości urlopowe (OOO)
 • listy dyskusyjne
 • filtry antyspamowe (spamassassin)

HostMark domyślnie zabezpiecza naszą pocztę za pomocą rekordu SPF, który „mówi” innym serwerom pocztowym, że ten hosting jest uprawniony do wysyłania poczty w ramach danej domeny. Szkoda jednak, że na hostingu nie ma wdrożonej automatycznej obsługi bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak DKIM i DMARC, które mają podobne zadanie i zwieszają w pewnym stopniu wiarygodność nadawcy wiadomości e-mail.

Sama obsługa poczty jest bezproblemowa. Nowe skrzynki możemy tworzyć kilkoma kliknięciami bezpośrednio w panelu hostingu, a potworzeniu litość skorzystania z webmaila (poczty przez stronę WWW). Mechanizm ten w przypadku HostMark obsługiwany jest przez znany i wykorzystywany często w hostingach Roundcube, który działa sprawnie (screeny poniżej)

Bezpieczeństwo HostMark

Backupy (kopie zapasowe)

Kopie zapasowe w HostMark.pl wykonywane są co 24 godziny w godzinach nocnych. Hosting przechowuje backupy wszystkich danych na koncie (plików, baz danych, skrzynek e-mail) przez 7 dni.

Przywracanie tych automatycznych kopii zapasowych wymaga kontaktu z obsługą klienta. Po zgłoszeniu takiej informacji support deklaruje (nie testowałem tego!) przywrócenie danych z kopii w ciągu maksymalnie 10 minut.

Dodatkowo samodzielnie i w dowolnym momencie możemy utworzyć czy przywrócić kopię zapasową naszego konta (całego lub wybranych danych), niezależnie od nocnych backupów tworzonych automatycznie przez firmę. Musimy jednak pamiętać o tym, że taka własnoręcznie wyklikana w panelu kopia, zajmuje dodatkowe miejsce na dysku serwera. Mimo wszystko czasem warto wykonać taką kopię (np. przed ważną aktualizacją), aby po sprawdzeniu „czy wszystko poszło OK”, móc ją bezpiecznie usunąć.

Kopie zapasowe w HostMark
Kopie zapasowe w HostMark

Darmowy certyfikat SSL (Let’s Encrypt)

HostMark oferuje i wpiera bezpłatne certyfikaty SSL wydawane przez Let’s Encrypt. Uruchomienie certyfikatu, wymaga znalezienia odpowiedniej opcji w panelu, ale gdy już ją znajdziemy (zakładka „Certyfikaty SSL” w Direct Admin) – sprowadza się do 2 kliknięć.

Samo utworzenie certyfikatu trwa tylko chwilę, a uruchomiony darmowy certyfikat SSL jest automatycznie odnawiany przez hosting, więc nie musimy się już więcej o nic martwić.

Tworzenie bezpłatnego certyfikatu SSL w HostMark

Bezpieczeństwo DNS (DNSSEC i DNS Anycast)

Niestety HostMark, nie wspiera domyślnie dwóch mechanizmów, których wsparcia zawsze szukam w recenzowanych ofertach. Mowa o DNSSEC, który zabezpiecza domeny przed podszyciem się pod nie i przekierowaniem na fałszywą stronę, oraz o mechanizmie DNS Anycast, który działa tak, ze serwery DNS umieszczone są w wielu miejscach na Świecie.

To nic złego i niewiele hostingów ma te opcje, ale będę wspominał o tym w moich recenzjach do upadłego, aż stanie się to rynkowym standardem.

Zgodność z RODO

Jak każda polska firma, tak i HostMark ma obowiązek stosować się do RODO, czyli Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, które działa w całej Unii Europejskiej. W przypadku tej formy hostingowej, aby podpisać Umowę Przetwarzania Danych Osobowych, która jest niezbędna do tego, aby być zgodnym z tą ustawą, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w koszyku.

Podpisanie tej umowy jest bezpłatne i odbywa się w pełni elektronicznie. Jeśli jednak z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu chcielibyśmy podpisać z HostMark taką umowę w formie papierowej, koszt takiej usługi to 100 zł.

Elektroniczna umowa RODO w HostMark
Elektroniczna umowa RODO w HostMark

Uptime w HostMark, awarie i SLA

W recenzji dobrego hostingu nie może zabraknąć informacji o tym, jaka jest gwarantowana dostępność usług. HostMark oferuje SLA na poziomie 99,9%. Oznacza to, że maksymalnie w ciągu miesiąca, serwery mogą nie działać przez 43 minuty i 12 sekund. W regulaminie nie znalazłem informacji o szczegółowych warunkach tej gwarancji i ewentualnych odszkodowaniach.

No, ale najlepiej sprawdzić dostępność usługi i jej uptime w praktyce, a nie na poziomie deklaracji. Dlatego tez za pomocą niezależnego, zewnętrznego narzędzia i na własny koszt monitoruję dostępność serwera HostMark, który sprawdzałem w tej recenzji. Narzędzie co 1 minutę sprawdza z różnych lokalizacji na Świecie czy hosting działa i odpowiada prawidłowo na zapytania.

Na tę chwilę uptime, czyli nieprzerwany czas działania usługi HostMark wynosi 100%. Ale nie wyłączam monitoringu za pomocą updown.io, który co 1 min sprawdza dostępność z 8 lokalizacji i będę aktualizował tę recenzję o informacje o niedostępnościach i awariach.

Dane o uptime, awariach, niedostępności i czasie odpowiedzi serwera HostMark NA ŻYWO:

Panel zarządzania hostingiem HostMark

Wiem, że sporo osób zastanawiających się nad wyborem hostingu, zastanawia się „jak taki hosting wygląda od środka”. Dlatego przy każdej recenzji, pisze kilka słów o panelu zarządzania hostingiem. I choć jest to mieście, które warto odwiedzać jak najrzadziej (po prostu wszystko powinno działać), to doskonale wiem, że przy niektórych projektach jest trochę „grzebania” i ustawiania w panelu hostingowym.

HostMark ma dwa panele zarządzania – jeden (ładniejszy, ale bardziej ograniczony) dostępny jest zaraz po zalogowaniu się z poziomu przycisku „Panel Klienta” na stronie hostmark.pl, a drugi (brzydszy, ale z większymi możliwościami), po przejściu z tego pierwszego lub wejściu bezpośrednio na wskazany adres wysłany mailem po założeniu konta hostingowego.

Pierwszy panel to WHMCS i oprócz zarządzania kwestiami związanymi z płatnościami i naszymi danymi, możemy w nim wykonać część najpotrzebniejszych zadań na hostingu (np. dodać domenę, bazę danych, skorzystać z menadżera plików, utworzyć konto FTP, przejrzeć statystyki, zarządzać pocztą e-mail itd.). Całość wygląda intuicyjnie i działa sprawnie – choć w kilku miejscach możemy trafić czasem na opisy czy nazwy nieprzetłumaczone na język polski.

Drugi panel to zanany i sprawdzony przeze mnie na wielu hostingach Direct Admin. Panel używa skórki, którą każda osoba, która miała w ostatnich latach kilka hostingów, może dobrze znać. Jest brzydka, nieprzystosowana do smartfonów, ale jednocześnie wszystko jest tam pod ręką i po chwili nauki przez nowe osoby, można znaleźć tam każdą opcję w 1-2 kliki.

Oba panele działają szybko i z technicznego punktu widzenia – po prostu sprawnie robią to, co mają robić. Możesz więc śmiało na co dzień korzystać z pierwszej wersji panelu, a po tę drugą sięgać tylko wtedy, gdy potrzebne Ci będzie jakieś bardziej zaawansowane ustawienie.

W obu panelach HostMark znajdziemy automatyczny instalator aplikacji (autoinstalator) takich jak np. WordPress, Joomla, Magento czy Prestashop, który pozwala na uruchomienie np. Bloga na WordPressie za pomocą kilku kliknięć w panelu i podaniu kilku ustawień (np. Nazwa strony, hasło itd.). Wszystko to, bez konieczności pobierania plików z oficjalnej strony, łącznie się z FTP, tworzenia bazy danych i innych męczących zajęć. Klik i po kilku chwilach nasz bug, sklep, CRM czy inne narzędzie jest zainstalowane. Całość w praktyce Działą dobrze i szybko – nie napotkałem żadnych problemów z autoinstalatorem.

Oto ich pełna lista na dzień pisania tej części recenzji, z podziałem na kategorie.

Ankiety i Statystyki: Aardvark Topsites, Advanced Poll, LimeSurvey, Matomo, phpESP, phpMyCounter, Seo Panel, Simple Poll
Różne: Contact Form, Feed On Feeds, Form Tools, iTron Clock, phpFormGenerator, Search Engine Project, selfoss, SiteBar, Tiny Tiny RSS, Wallabag, WebCards, webtrees, YOURLS
Społecznościowe: Booked, Dada Mail, DokuWiki, Elgg, ExtCalendar, FluxBB, GBook, MediaWiki, MyBB, Oxwall, phpBB, phpFreeChat, PHPlist, phpMyChat, Pligg, PmWiki, Simple Machines Forum, Site Recommender, Vanilla Forums, WebCalendar, WikkaWiki, XMB Forum
System Zarządzania Treścią (CMS, frameworki): b2evolution, CakePHP, Chamilo, ClassicPress, CMS Made Simple, Code Igniter, Composr CMS, concrete5, Contao, Coranto, Dotclear, Drupal, e107, eFront, Geeklog, GetSimple, ImpressPages, Joomla, Laravel, LifeType, liveSite, Mahara, Mambo, MODx, Moodle, Nette, Nucleus CMS, Omeka, PHP-Fusion, phpMyFAQ, phpwcms, PivotX, PyroCMS, Serendipity, SilverStripe, Smarty, Soholaunch, Subrion, Symfony, Textpattern, Tiki Wiki CMS Groupware, TYPO3, WebsiteBaker, WordPress, Xoops, Zend Framework, Zikula
Zdjęcia i Pliki: Codiad, Coppermine, GateQuest File Manager, Koken, Nextcloud, OpenDocMan, ownCloud, Piwigo, Power File Manager, ProjectSend, Pydio, TinyWebGallery, Zenphoto
e-Commerce i Biznes (np. sklepy internetowe, CRM): AbanteCart, Blesta, BoxBilling, ClientExec, Collabtive, Crafty Syntax Live Help, CubeCart, Dolibarr, Feng Office, FrontAccounting, Group Office, Help Center Live, HESK, Live Helper Chat, Magento, Mantis, Mautic, Open Classifieds, Open Real Estate, OpenBiblio, OpenCart, OrangeHRM, OSClass, osCommerce, osTicket, phpCOIN, phpMyAdmin, PHProjekt, PrestaShop, Quicksell Classifieds, Revive Adserver, Shopware, Simple Invoices, SugarCRM, SuiteCRM, The Bug Genie, Vtiger, WeBid, WHMCS, Zen Cart, Zurmo

W HostMark podczas przeglądania panelu nie znalazłem żadnej integracji z usługą Cloudflare. Oczywiście nie znaczy to, że stron utrzymywanych na tym hostingu nie można podpiąć do CF. Po prostu używanie Cloudflare nie będzie takie super wygodne, a integracją nie można zarządzać z poziomu panelu hostingu. Szkoda.

W panelu klienta znalazłem za to uwierzytelnianie dwuskładnikowe, czyli możliwość zabezpieczenia swojego konta nie tylko za pomocą loginu i hasła, ale dodanie dodatkowego składnika logowania w postaci jednorazowych kodów w aplikacji na telefonie, które zmieniają się z kilkanaście sekund. To dobry ruch, który powinien już dawno być standardem wśród wszystkich form hostingowych. Brawo HostMark!

Oprócz dwuetapowego uwierzytelniania, w panelu mamy także opcję utworzenia tzw. sub-kont, czyli dodatkowych kont dla np. naszych podwykonawców, albo osób, które zajmują się stronami WWW, bez konieczności udostępniania im loginu i hasła do zarządzania całym hostingiem. Tworząc sub-konto ustalamy, do czego ma mieć dostęp dana osoba, której dostęp udzielamy, a do czego nie. Wygodne rozwiązanie.

Support HostMark

Pomoc techniczna do spora zaleta HostMark. Pomoc supportu jest fachowa, merytoryczna i bardzo szybka.

Obsługa HostMark dostępna jest za pomocą:

 • Formularza kontaktowego na stronie „Kontakt”
 • Adresu e-mail [email protected]
 • Telefonu +48 667 996 839

Hosting zapewnia na stronie, że odpisuje na wiadomości w 15 minut i muszę przyznać, że nie są to puste obietnice. Na swoje zapytania otrzymywałem odpowiedzi zazwyczaj w ciągu kilku kilkunastu minut. Absolutny rekord to odpowiedź w ciągu 2 minut. Oczywiście wszystkie wiadomości na temat i rozwiązujące problem lub zapytanie, z którym się zgłaszałem do supportu. Obsługa klienta na wysokim poziomie.

Podsumowanie recenzji HostMark i moja ocena

HostMark jest bardzo dobrą i szybką usługą hostingową. Niskie ceny najmniejszych pakietów (które oferują 100% szybkości i dostępnych funkcji) i możliwość płatności miesięcznie sprawiają, że jest to świetny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z biznesem internetowym. Ale nie tylko! Sądzę, że właściciele rozwiniętych stron, blogów czy sklepów docenią szybkość działania i świetny support, który stoi za HostMark. Polecam!

Zalety

 • 100% powierzchni na dyskach SSD NVMe (11x szybsze od SSD)
 • Serwer LiteSpeed (do 75x szybciej + HTTP/2 i HTTP/3)
 • Gwarancja uptime (dostępności) – 99,9% SLA
 • Redis i Memcached dla szybszego działania
 • Bardzo niskie ceny (od 100 zł netto za rok!)
 • Migracja ze starego hostingu za darmo
 • Darmowa domena przy zakupie na min. 2 lata

Wady

 • Tylko 7 dni darmowe testy

🎁 Kod rabatowy HostMark -20%

Firma HostMark przygotowała indywidualny kod rabatowy -20% dla wszystkich czytelników strony JakWybraćHosting.pl.

Kod rabatowy możesz pobrać, klikając przycisk „Pobierz kod rabatowy -20%”, który znajduje się poniżej, na końcu recenzji.

Kod promocyjny (rabatowy) do Hostmark

Aby skorzystać z rabatu, podczas zamawiania hostingu, znajdź pole „Wpisz posiadany kod promocyjny” (pokazane na powyższym zrzucie ekranu), wpisz kod i kliknij przycisk „Sprawdź kod >>”. Zniżka zostanie naliczona automatycznie.

Kod rabatowy obowiązuje na całe zamówienie i wszystkie usługi hostingowe firmy HostMark, niezależnie od okresu, na który kupuje się hosting.